Repliky exkluzivních a sportovních aut jsou zpravidla spíše k smíchu, ne tak ovšem toto „Bugatti Vision GT“, které svůj vzor kopíruje poměrně věrně. Jeho stavba zabrala čtyři měsíce a výsledek není zase tak špatný.

Pokud už chcete postavit nějakou repliku auta, chce to um a dobrý základ, protože pokud třeba stavíte Lamborghini na Hondě Civic, dobře to prostě dopadnout nemůže. To ví i jeden mechanik z Asie, který na youtube vystupuje pod účtem ‚Mechanic Jack‘. Jmenuje se Jack Lee a s podobnými projekty má už dost zkušeností.

Přečtěte si také:  Vlastnit jedinečné Bugatti Vision GT je sice fajn, ale etrémně drahé

Jeho výsledná stavba se inspirovala exkluzivním Bugatti Vision GT, tedy autem, jež vzniklo v pouhém jednom exempláři. Je to koncept z roku 2015, který francouzská automobilka postavila jako reálné ztvárnění vozu ze hry Gran Turismo. Jack Lee však postavil druhé podobné auto. Vzniklo na bílém listu papíru, ačkoliv takových technických specifikací jako originální auto zdaleka nedosahuje.

Jeho základem je trubkový rám, který Jack Lee vyrobil sám. Do toho pak byl zasazen motor V8 a automatická převodovka. Bližší technické informace ovšem známy nejsou, autor videa se o ně nepodělil. Celkový provoz a údržba budou oproti výchozímu autu výrazně levnější.

Přečtěte si také:  Chystá se zajímavá aukce. Za cenu fabie si můžete koupit originální kola na Bugatti

Nevýhodou tohoto „Bugatti Vision GT“ bude také jeho hmotnost, protože karoserie je z těžké oceli, nikoliv z laminátu nebo snad karbonu jako u originálního auta. Dynamika nebude nijak oslnivá, ale na korzování městskými bulváry bude zcela dostačovat.

Originální samozřejmě nejsou ani kola s pneumatikami, což znamená, že přezutí pneumatik nebude stát stovky tisíc korun, ale jen vyšší jednotky tisíc korun.

Na pohled je samozřejmě jasné, že nejde o originální koncept, ale na druhý pohled se mu výrazně přibližuje. A to jak celkovými proporcemi, tak i detaily jako jsou například přední světlomety, ale i tvary zadní části s mohutným křídlem.