Jen před několika málo dny se Renault pochlubil tím, že k sobě do designérského týmu dostal posilu ze španělské značky SEAT. Tomu se asi nedalo divit, vždyť novým šéfem Renaultu je Luca de Meo, tedy bývalý šéf SEATu. A teď Renault oznámil, že designérský tým má další posilu, tentokrát ale od značky Peugeot. Tou posilou je Gilles Vidal, jehož práci potkáváte na silnicích v podobě modelů 3008 nebo 508.

V rámci skupina PSA ale pracoval také na projektu Peugeot Design Lab a v dávnější minulosti také na modelech Citroen C4 a C4 Picasso. Vidalovi je 48 let a v posledních letech měl možnost navrhovat několik futuristických konceptů francouzské značky.

Laurens van den Acker, vedoucí designérů u Renaultu k tomu řekl: „Jsme nadšeni, že v našem týmu můžeme Gillese Vidala přivítat. Jeho široce uznávané zkušenosti, smysl pro inovace a vášeň pro design budou pro Renault Group velkým přínosem.“

Renault přetáhl dalšího člověka ze SEATu. K Francouzům se připojil dnes už bývalý šéf designu

Zajímavé je, že se PSA a Renault už před lety domluvily gentlemanskou dohodu, že si navzájem nebudou přetahovat své talenty. Jak vidno, gentlemanská dohoda právě padla. Jsme zvědaví, jak se zbrusu nový designérský tým předvede a jaký model vzejde z jejich per jako první.