prvni-jizda-2019-renault-megane-rs-trophy-autodrom-most- (3)

Na závěr výběrového řízení, prováděného výborem pro vedení a odměňování, správní rada na svém shromáždění za předsednictví pana Jean-Dominique Senarda rozhodla o jmenování pana Luca de Meo generálním ředitelem Renault S.A. a prezidentem Renault S.A., s účinností od 1. července 2020.

Správní rada vzala v úvahu, že pan Luca de Meo svou dosavadní kariérou, zkušenostmi a úspěchy v předchozích funkcích spojuje všechny vlastnosti potřebné pro rozvoj a transformaci skupiny Renault ve všech směrech.

Paní Clotilde Delbos, prozatímní generální ředitelka Renault S.A., bude nadále vykonávat svou funkci až do nástupu pana Luca de Meo. Správní rada kromě toho vyslovila souhlas s jejím jmenováním do funkce náměstkyně generálního ředitele Renault S.A. počínaje 1. červencem 2020.

Správní rada vyslovuje plnou důvěru novému vedení skupiny a přeje novým vedoucím pracovníkům úspěch v jejich poslání.

Jean-Dominique Senard, předseda správní rady, k této záležitosti prohlásil: „Jsem potěšen tímto novým vedením, které znamená novou zásadní etapu rozvoje skupiny i celé Aliance. Pan Luca de Meo je vynikající stratég a vizionář automobilového průmyslu, který se ocitá ve stádiu rozsáhlé a rychlé přeměny. Jeho zkušenosti, ale i jeho vášeň pro automobily z něj činí skutečný trumf skupiny. Děkuji rovněž paní Clotilde Delbos, která dočasně vykonává funkci ředitelky skupiny výjimečným způsobem. Každodenně prokazuje své nasazení a cílevědomost ve prospěch skupiny. Oba společně a za podpory obnoveného a posíleného výkonného výboru vytvoří vysoce kvalitní a talentovaný tým, který zcela odpovídá vysokým ambicím skupiny Renault.“

Životopisy

Luca de Meo

se narodil v r. 1967 v Itálii, vystudoval obchodní management na Obchodní universitě Luigi Bocconi v Miláně. Luca de Meo začal svou kariéru u Renaultu, poté přešel k Toyota Europe a následně ke skupině Fiat, kde řídil značky Lancia, Fiat a Alfa Romeo. Má za sebou více než 20 let zkušeností v automobilovém sektoru.

Luca de Meo poté v r. 2009 přešel ke skupině Volkswagen jako marketingový ředitel pro osobní vozy značky Volkswagen a pro skupinu Volkswagen.

Od r. 2012 zastával místo člena správní rady pověřeného prodejem a marketingem AUDI AG. Byl předsedou výkonného výboru SEAT od 1. listopadu 2015 do ledna 2020, členem dozorčí rady Ducati a Lamborghini a předsedou správní rady skupiny Volkswagen v Itálii.

Přečtěte si také:  Renault testuje dynamické bezdrátové nabíjení elektromobilů v silnici
Luca de Meo
Luca de Meo

Clotilde Delbos

se narodila v r. 1967, vystudovala vysokou obchodní školu EM v Lyonu. Kariéru začala v Kalifornii a pak v Paříži u Price Waterhouse, odkud přešla v r. 1992 ke skupině Pechiney. Zastávala různé funkce, poté se stala finanční ředitelkou divize. Po akvizici Pechiney quebeckou skupinou Alcan v r. 2005 se Clotilde Delbos stala finanční ředitelkou divize Engineered Products až do svého odchodu v roce 2011.

Clotilde Delbos přešla ke skupině Renault v roce 2012 jako ředitelka výkonu a kontroly skupiny, poté byla v květnu 2014 jmenována ředitelkou výkonu a kontroly Aliance. V dubnu 2016 byla jmenována finanční ředitelkou skupiny, předsedkyní správní rady RCI Banque a členkou výkonného výboru skupiny Renault.

Clotilde Delbos se 1. dubna 2019 stala současně prozatímní ředitelkou interní kontroly, 11. října 2019 byla jmenována prozatímní generální ředitelkou Renault, zároveň zůstala finanční ředitelkou skupiny Renault a předsedkyní správní rady RCI Banque.

Clotilde Delbos
Clotilde Delbos