bmw_xm-tovarna-amerika-spartanburg

První novodobé čistokrevné eMko už sjíždí z výroby. V americké továrně byla zahájena výroba BMW XM

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: BMW -  2. 12. 2022


BMW Group zahájila ve své americké továrně ve Spartanburgu sériovou výrobu prvního BMW XM. Tento zcela nově koncipovaný vysokovýkonný vůz s plug-in hybridním pohonem divize BMW M zde bude vznikat po boku dalších úspěšných X modelů, jako je například BMW X5, BMW X6BMW X7.

„Jsme nadšení, že můžeme do portfolia naší továrny přidat také první BMW XM,“ řekl Dr. Robert Engelhorn, prezident a generální ředitel BMW Manufacturing. „Moderní a pokrokový design spolu s mimořádným výkonem vyvolaly u BMW XM velké nadšení. Jako kompetenční centrum pro modely X je továrna BMW ve Spartanburgu připravená na produkci vozů s nejvyšší prémiovou kvalitou, jakou naši zákazníci očekávají.“

Přečtěte si také:  BMW M4 CSL na motorové brzdě ukázalo, že má výrazně vyšší výkon, než udává výrobce

BMW XM je prvním vysokovýkonným vozem s elektrifikovaným pohonným systémem od BMW M. Je vybaveno plug-in hybridním systémem skládajícím se z benzínového motoru V8 a výjimečně silného elektromotoru. BMW XM, vrchol modelové ofenzivy značky v roce jejího 50letého výročí, je také prvním originálem BMW M od doby BMW M1.

bmw_xm-vyroba-tovarna-amerika-spartanburg

BMW XM dorazí k dealerům po celém světě na jaře roku 2023. Klíčovými trhy prodeje budou Spojené státy americké, Čína a Blízký východ.

Štítky: , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *