Letos se dočkáme řady velmi zajímavých modelů, ale jedno budou mít všechny novinky společné. Je jisté, že budou nějakým způsobem elektrifikované. A některé dostanou rovnou jen elektrický pohon, což je případ chystaného modelu značky CUPRA, který dostal pojmenování el-Born. Ten má být sourozencem Volkswagenu ID.3 a má jít o vůbec první sportovně laděný, ale zároveň elektrický, hatchback španělské podznačky SEATu.

Stát bude na platformě MEB, tedy totožné, jakou má i ID.3. Ostatně, el-Born bude vyráběn ve stejné továrně, tedy v německém Cvikově. Elektromotor by měl produkovat 150 kW a poháněna budou zadní kola. Značka uvádí, že její chystaný model zvládne zrychlit z klidu na 60 km/h za 2,9 sekundy a s plně nabitou baterií o kapacitě 77 kWh ujede až 500 kilometrů.

Interiér auta by měl být moderní, chybět nebude velký dotykový displej, přes který se bude ovládat vše, od teploty v autě, přes multimédia až po jízdní režimy nebo sledování stavu baterií. To už dnes nabízí i CUPRA třeba v modelu Formentor. Samozřejmostí bude digitální přístrojový štít a počítat se dá také s hlasovým asistentem.  

Přečtěte si také:  Je to oficiální. CUPRA příští rok uvede sportovně založený, ale elektrický el-Born

Bude ale hodně zajímavé sledovat, jak si CUPRA poradí s naceněním vozu. Měla by být levnější než ID.3, které se v závislosti na verzi a kapacitě baterie prodává za ceny od 976 900 Kč až po 1 231 900 Kč. A právě druhá jmenovaná částka, tedy ta nejvyšší, je za verzi, které se kapacitou baterie a výkonem rovná tomu, v jakém nastavení přijede el-Born. U Volkswagenu jde o to nejlepší, co v ID.3 můžete mít. Takovému vozu nechybí LED Matrix světlomety, LED zadní světlomety, head-up displej s rozšířenou realitou, 19“ kola, 10″ dotyková obrazovka nebo možnost maximálního nabíjecího výkonu DC 125 kW.