První čtyři Češi žalují Volkswagen a Škodu Auto kvůli aféře dieselgate

Autor: Anina Russová - 16. 3. 2017


Průlom v českém podání aféry dieselgate. Tak nějak by se dala označit žaloba čtveřice Čechů, kteří se rozhodli soudit s automobilkami Volkswagen a Škoda. Žaloba míří k Obvodnímu soudu pro Prahu 8 a opírá se především o fakt, že se Volkswagen k celé aféře přiznal. 

Podle žalujících vznikl nárok na kompenzaci proto, že jejich vozům klesla hodnota na trhu, po odstranění vadného softwaru se jim zvýšila spotřeba a navíc automobilka takto podvedla a oklamala své zákazníky, kteří v ní koupí vozu vložili svou důvěru. Celá věc je projednávána prostřednictvím Safe Diesel, která pro své klienty požaduje odškodnění v celkové výši 510 tisíc korun. Navíc je prý připraveno dalších 500 klientů koncernu Volkswagen, kteří hodlají podat žalobu také. Jak společnosti Safe Diesel, tak jejím klientům vadí, že v Americe se koncern Volkswagen ke všemu postavil čelem a se zákazníky se vyrovnal, v České republice se tak neděje.

Nicméně podle dostupných informací obě automobilky tvrdí, že o žádné žalobě zatím nevědí a navíc podle nich není k žalobě a už vůbec ne k jakémukoliv odškodnění nějaký důvod. Podle nich totiž všechna nová auta procházejí přísnými testy a kontrolami. A zatím žádná z těchto kontrol neodhalila vyšší spotřebu nebo menší životnost.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru