2024-volkswagen-golf-r

Přijde ještě silnější Volkswagen Golf R Clubsport s pětiválcem? Zdá se, že ano

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Road & Track - Foto: Volkswagen - 20. 6. 2024


Současná generace Volkswagenu Golf má být tou poslední, takže se proslýchá, že Volkswagen možná přijde s něčím opravdu výjimečným. Objevit by se totiž mohl ještě výkonnější Volkswagen Golf R Clubsport s pětiválcem a výkonem kolem čtyř set koní.

S takovou informací přišel například magazín Road & Track. Jeho redaktorům v rámci rozhovoru prozradil mluvčí Volkswagenu Martin Hube, že „Volkswagen pracuje na verzi více zaměřené na závodní okruh“. Další detaily už ale mluvčí neprozradil. Očekávat se tak dá buď ještě výkonnější čtyřválec anebo dokonce právě pětiválec, který některé jiné modely koncernu Volkswagen stojící na stejné platformě mají: Audi RS 3 a CUPRA Formentor VZ5.

Sériový modernizovaný Volkswagen Golf R 8. generace (označuje se jako generace 8,5) má pod kapotou dvoulitrový motor TSI, který je naladěn na 333 koní, což znamená, že oproti původní verzi je o 13 koní výkonnější. Nebude mu ani teď chybět chytrý pohon všech čtyř kol se speciálním zadním „diferenciálem“ (torque splitter), který dokáže poslat až 100 % točivého momentu na jedno ze zadních kol. Zrychlit z 0 na stovku zvládne za 4,6 sekundy a s Performance paketem se dokáže rozjet až na 270 km/h.

Na to, zda bude Volkswagen Golf R Clubsport opravdu představen, případně kdy a s jakou motorizací, si musíme ještě počkat. A ještě chvíli si musíme počkat i na oficiální představení standardního Golfu R. To je naplánováno na konec června.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru