nehoda-octavia-pasy (4)

Bezpečnostní pásy jsou ve vozidlech desítky let, specialisté na bezpečnost v dopravě a policisté upozorňují, že jejich používání je nezbytné. Navíc jejich nepoužití je přestupkem. Přesto se občas najdou tací, kteří se v autě nepřipoutají. V případě nehody ale může mít taková lehkovážnost fatální následky. K tomu nebylo daleko aniu nehody, která se stala před několika dny na Plzeňsku.

Přečtěte si také:  Ministryně financí jela nepřipoutaná a natočila o tom video. V pokusu o omluvu pak lhala

Viníkem nehody je 56letý řidič Fordu Focus, který vjel do křižovatky, ačkoliv měl dát přednost projíždějící Škodě Octavia. Obě auta se střetla, přičemž octavia tento střet odnesla o něco hůř. Náraz ji odhodil mimo silnici, kde nabourala do značky a následně se několikrát přetočila přes střechu. Právě během tohoto kolotoče podle svědka vypadla z auta posádka sedící na zadních sedadlech, která nebyla připoutaná. Řidič, který také nebyl připoután, v autě zůstal.

Při nehodě došlo ke zranění všech zúčastněných, naštěstí všichni přežili. Podle předběžného vyšetřování je škoda na octavii asi 40 000 Kč, na fordu asi 30 000 Kč. Faktem je, že posádka škodovky měla velké štěstí, že na ně po jejich nedobrovolném opuštění kabiny auto ještě nespadlo. A přitom jen stačilo mít bezpečnostní pásy. Nejen, že by nevypadli, ale i jejich zranění mohla být mnohem méně závažná.