Jedním z velkých prohřešků některých řidičů či jejich posádek, je nepoužití bezpečnostních pásů. Při nehodě tak kvůli jejich absenci může docházet ke ztrátám na životech nebo těžkým zraněním. Ne nadarmo se většina bezpečnostních akcí mimo jiné zabývá právě i správným používáním bezpečnostních pásů.

A kdo jiný, než vládní činitelé, by za každých okolností měli jít příkladem a bezpečnostní pásy používat. Jenomže jeden z nich, konkrétně ministryně financí Alena Schillerová, se natočil v autě a bez bezpečnostních pásů. Po kritice se paní ministryně rozhodla poslat peníze Českému sdružení obětí dopravních nehod. Chybu ale neuznala.

Ministryně video zveřejnila na svém twitterovém účtu, přičemž původně mělo být informací o tom, jak vyráží na kontrolu cen respirátorů nabízených v obchodech. Ve videu sedí na zadním sedadle svého služebního sedmičkového BMW, ale bez bezpečnostního pásu. Na video na twitteru upozornila řada lidí, ovšem ne z důvodu zájmu o práci paní ministryně, ale právě z důvodu absence bezpečnostního pásu. Reakce političky na sebe nenechala dlouho čekat.

Přečtěte si také:  Stále nepoužíváte bezpečnostní pásy? Video ukáže, že to není dobrý nápad

Na svém twitteru jen o pár hodin později zveřejnila příspěvek, ve kterém řekla: „Přestože šlo o popojíždění na parkovišti, pás jsem mít měla. Byla to chyba, která mě velmi mrzí. Proto přispěji Českému sdružení obětí dopravních nehod částkou 10 tisíc korun.“

Jistě velmi chvályhodný počin, ale faktem je, že ministryně financí lže. Ve videu je vidět, že o žádné popojíždění po parkovišti nešlo, za oknem se míhá okolí nějaké silnice. Pokud by se případem zabývala policie, přičemž se tak zatím nestalo a jsme si takřka jisti, že ani nestane, hrozila by ministryni pokuta do 2500 Kč. Pokud by byla nepřipoutaným řidičem, úřad by přidal tři trestné body.