Co se vám jako první vybaví, když se řekne Porsche? Tipujeme, že ikonická 911, hladký asfalt závodních okruhů a německy precizní čistá stopa. Víte ale, že Porsche rozhodně nemá v genech jen jízdu po okruzích, ale že se také umí a umělo ušpinit a zvládat ty nejnáročnější rallye světa? Ve videu nám sama značka ukáže pětici fantastických modelů, které v blátě, na šotolině a v písku zářily stejně, jako hvězdy na noční obloze.

Top 5 rallye speciálů Porsche ve velmi hezky udělaném videu nemůže představit nikdo jiný než Walter Röhrl. Jde o legendu rallye, která je dnes s Porsche spojená stejně pevně jako právě ikonický model 911. Na triku má hned několik mistrovských titulů v rallye a dodnes, ačkoliv už je dávno v důchodovém věku, je testovacím pilotem Porsche Motorsport.

Další série Porsche TOP 5 je tu. Odstartuje ji 918 Spyder se slavným hercem za volantem – video

Jako první nám Walter ukáže model 911, který v roce 1984 vyhrál závod Rallye Paříž-Dakar. Jde o čtyřkolku s přizvednutým podvozkem, speciální ochranou proti kamenům a písku a s pneumatikami, které neprorazí ani ostré kameny.

Ve výběru ale nechybí ani jedno malé překvapení. A to hned na druhém místě. Porsche na něj totiž umístilo své první SUV, tedy model Cayenne. Jde ovšem o verzi Cayenne S Transsyberia a jak název napovídá, jde o auto, které si v roce 2007 zcela podmanilo Transsibiřskou rallye. Nutno říct, že ale do vínku dostalo vyztuženou karoserii, ochranné kryty na podvozku, vysoko umístěné sání a spoustu dalších vychytávek. Možná i proto si tuto náročnou soutěž Porsche s modelem Cayenne zcela podmanilo.

Ve videu se představí i Porsche 911 GT3 Rallye Car nebo Porsche 924 Carrera GTS, které si v rámci německých i evropských rallye po náročných tratích v osmdesátých letech vodil právě Walter Röhrl.

Pohodlně se usaďte a užijte si legendy, na které jste možná zapomněli. A pokud ne, jejich připomenutí v podobě tohoto videa jistě přijde vhod.