Porsche se spojilo s Pixarem, dají vzniknout reálné Sally z kresleného filmu Auta. Už teď se chystá její aukce

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Porsche - 25. 3. 2022


Kdo by neznal kreslený film Auta. Je to skoro těžko uvěřitelné, ale Auta jsou už z roku 2006 a od té doby jej milují děti i dospělí. Jednou z hlavních postav byla i maloměstská právnička Sally v provedení Porsche 911 Carrera, která se dočká své reálné podoby. Už na ni pracuje přímo Porsche ve spolupráci se studiem Pixar, které má Auta na svědomí.

Reálná verze slavné filmové Sally vznikne na základech modelu Porsche 911 generace 992. Pracují na něm přímo ti, kteří vytvářeli kreslená auta, ale samotnou stavbu budou mít na bedrech specialisté z Porsche Exclusive Manufaktur.

Už teď je potvrzeno, že v Zuffenhausenu vznikne jen jeden jediný kus tohoto speciálního vozu. A rozhodně nebude jen tak lelkovat někde v muzeu, ačkoliv by mu to tam jistě velmi slušelo. V plánu je ale dražba tohoto vozu, a to pod vedením aukčního domu RM Sotheby’s. Veškerý výtěžek z prodeje bude následně určen na podporu dětí a rodin prchajících z Ukrajiny.

Porsche pak jako doplněk k tomuto velmi speciálnímu vozu vyrobí ještě také stylové hodinky, které budou součástí dražby. Vůz by měl být hotový koncem tohoto roku, kdy bude také zveřejněno datum dražby.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru