test-2021-porsche_macan- (1)

Porsche chce řidičům zpřístupnit všechny skvělé silnice světa. Pomůže virtuální realita

Autor: Anina Russová - Zdroj: Porsche - Foto: Pavel Srp - 25. 2. 2022


Tak schválně. Jaké jsou vaše oblíbené silnice? A kde jsou? Asi každý má nějakou oblíbenou silnici nebo úsek. Může být klikatý a plný ostrých zatáček, ale i přehledný jen s pár „vracáky“. Každý preferuje něco jiného a Porsche to moc dobře ví. A všechny tyto námi tak oblíbené silnice chce dostat ke každému, kdo po nich zatouží. Posloužit by k tomu měl projekt s názvem Virtual Roads.

Na jeho tvorbě se společně s Porsche podílí švýcarský start-up Way Ahead Technologies, který má v plánu vytvořit aplikaci, do které budou řidiči z celého světa zaznamenávat jízdu po své oblíbené silnici. Aplikace zaznamená celou jízdu ve 3D provedení. A to včetně stromů, svodidel, zatáček a dalších orientačních bodů. Jediné, co aplikace nezaznamená, jsou auta a lidé. Systém pak celou jízdu a vše kolem upraví tak, aby byla silnice dostupná v online simulátorech.

Přečtěte si také:  Singer se domluvil přímo s Porsche. Jeho závodní divize pro něj bude stavět motory

Přirozeně bude takový záznam méně realistický než některé závodní hry, které je dnes často těžké odlišit od reality, ale i tak by mohlo jít o velmi zajímavou podívanou. A hlavně možnost si vyzkoušet všechny možné silnice na světě.

„Pokud se řidičů zeptáte, jaká je podle nich nejlepší silnice na světě, může to být právě ta jejich kousek od bydliště. Charakteristická topografie z ní dělá to, proč ji má rád. A my chceme tyto zážitky z jízdy pomocí digitalizace dostat ke každému. Všichni si tak budou moci digitálně užít jakoukoliv silnici,“ řekl Robert Ader, šéf marketingu Porsche.

Přečtěte si také:  Porsche představuje novou aplikaci My Porsche. Seskupí pod sebe původní starší aplikace

Aplikace bude využívat speciální technologii, včetně umělé inteligence. Přenesení záznamu do výsledného produktu by prý mělo být velmi rychlé a jednoduché. Později by bylo Porsche rádo, aby systém uměl zpracovat také data přímo z auta. To aby vše bylo realističtější.

Porsche ale zatím nespecifikovalo, kdy přesně by tento projekt chtělo spustit. Prý je ale vše na dobré cestě.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek