test-2021-porsche_macan- (9)

Německá značka Porsche se do povědomí a hlavně historie zapsala svými legendárními sportovními modely 911 s motorem umístěným vzadu. Ovšem v posledních letech produkuje také SUV a nově i sportovní elektromobil. A právě tyto modely dnes patří k tomu nejprodávanějšímu a zákazníky nejvyhledávanějšímu. Ostatně, díky prodejům těchto modelů, tedy SUV či třeba elektromobilu Taycan, mohou vznikat všechny ty legendární sportovní 911.

A nejspíš právě proto Porsche prý plánuje nové SUV. A pořádně velké. Magazín The Drive přišel se zákulisní informací, která říká, že novinka ze stuttgartské dílny má být mnohem větší než Cayenne, má mít tři řady a až osm sedadel. Samozřejmě může jít jen o neškodnou internetovou šeptandu, ale nějaký nový model by Porsche přeci jen potřebovalo, stačí se podívat na prodeje BMW X7 nebo Mercedes-Benzu GLS…

Nové SUV by prý mělo vypadat úplně jinak než modely Cayenne a Macan, mělo by mít dokonce prvky ze sedanu, především pak plochou zadní část. Ohledně pohonných jednotek se také jen spekuluje, ale s největší pravděpodobností půjde minimálně o nějakou formu hybridu. Pravděpodobný je také čistokrevný elektromobil.

Přečtěte si také:  Škoda oficiálně potvrdila jméno svého nového sedanu. Dostane jméno Slavia

Šeptanda mluví o tom, že v tuto chvíli jde jen o koncept. Reálný vůz by se pak měl objevit nejspíše kolem roku 2025. Je ale ještě otázkou, zda náhodou takový kolos nebude určen pro jiné trhy než ty evropské.

Přidat komentář