Porsche 911 GT3 nebo stíhačka? Mozek si oboje užívá prakticky stejně – video

Autor: Anina Russová - 24. 4. 2015


Lidé dělají dolsova psí kusy proto, aby si zvýšili hladinu dopaminu a adrenalinu v krvi. S ním totiž přichází pocit štěstí, euforie a spokojenosti, což – jak jistě všichni uznáte – k životu prostě potřebujeme. Někdo kvůli tomu skáče padákem, někdo snídá krvavé steaky a někdo jezdí rychlými auty.

Narazili jsme na internetu na video, v nměž se nám představí dobrovolník ve dvou neuvěřiitelně silných situacích pod dohledem specialistů na mozkovou aktivitu. Jako první ho se speciálním návlekem na hlavě, který monitoruje mozkovou činnost, posadí do proudového cvičného letounu Aero L-39 Albatros. Pár výkrutů ve vzduchu a mozek ihned začal reagovat.

Velkým překvapením ale bylo, když stejnou reakci mozek vykazoval při opravdu rychlé jízdě v Porsche 911 GT3 po závodním okruhu. To řídil profesionální testovací jezdec přímo z automobilky a doprovod mu na trati dělalo ještě další Porsche 911 Turbo S Cabrio. To je dvojice, která i ve statických pozách dokáže leckomu zrychlit tep. :)

Podívejte se na zajímavé video, jehož výsledkem je překvapující fakt, že mozek na závodní jízdu v Porsche reaguje prakticky totožně jako na akrobatický let se stíhačkou. :)

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru