Během posledního prázdninového víkendu byli na silnicích policisté ve větší než obvyklé míře, dohlíželi na bezpečný návrat z prázdnin a zároveň se zaměřili na přestupky řidičů. A jeden takový přestupek měl velmi zajímavou dohru.

V pátek si policisté z České Lípy všimli Citroënu C3, jehož spolujezdkyně nebyla připoutaná. Auto zastavili a spolujezdkyni udělili pokutu 200 Kč a přidali vysvětlení o tom, že bezpečnostní pásy jsou bezpodmínečně důležité a mohou zachraňovat životy. V tu chvíli ještě ani oni, ale ani původně nepřipoutaná spolujezdkyně nevěděli, že se o tom posádka auta za pár minut přesvědčí na vlastní kůži.

Jen asi o hodinu později byla totiž hlídka povolána k dopravní nehodě tří aut, přičemž jedno z nich byl právě onen červený Citroën C3. Jeho řidič sice stačil zastavit před odbočujícím autem, ale za ním jedoucí šofér Škody Roomster už to nezvládl a naboural do nich.

C3 zůstala zaklíněna i s posádkou uprostřed a kdyby byla bývala spolujezdkyně nebyla připoutaná, s největší pravděpodobností by už nebyla mezi živými. I přes užití bezpečnostních pásů byla nakonec s méně závažnými zraněními převezena do nemocnice. Řidič škodovky je na tom ovšem hůř, do nemocnice musel být transportován vrtulníkem.

Přečtěte si také:  Za dobrotu na žebrotu. Pomáhal ženě s nákupem a zloděj mu zatím ukradl nastartované auto

Policisté připomínají, že používání bezpečnostních pásů je nezbytné. Často vás informujeme o různých dopravních nehodách a z vlastní zkušenosti víme, že i malá městská nehoda, kdy jde jen o plechy, může mít dopad na zdraví.