nehoda-5

Řidiče na silnicích čekají různé situace, se kterými se musí popasovat. některé, jako třeba nepředvídatelné začátečníky nebo pomaleji jedoucí seniory může očekávat, ale jak vidno, počítat také musí se zásahem přírody. To už moc dobře ví řidiče opelu, který se dle svých  slov vyhýbal ptákovi. Manévr ale nezvládl. 

Nehoda se stala 15. 8. 2020 odpoledne mezi obcemi Všekary a Černovice v Plzeňském kraji. 31letý řidič opelu astra se v mírné levotočivé zatáčce snažil vyhnout ptákovi. Ačkoliv opeřence minul, přejel až příliš do protisměru, kde v tu chvíli projížděl řidič Škody Octavia. Obě auta se střetla na levý přední roh, což vedlo ke zranění obou řidičů, přičemž jak astra, tak octavia skončily mimo silnici.

Z fotek policie je patrné, že astra, i vzhledem k vyššímu věku, dopadla mnohem hůř. Prakticky nemá blatník a kolo. Odnesl to i nárazník, dveře a práh. O něco lépe, byť také zcela na odpis, je na tom octavia. Ta má vylomené kolo, rozbitý nárazník a z blatníku zbyly jen trosky. Podle policie byla škoda na astře vyčíslena na 20 000 Kč, na octavii pak 200 000 Kč.