kamiony-dalnice-predjizdeni

Policie se začala zaměřovat na řidiče nákladních vozidel. Pokutuje je za zákaz předjíždění

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Policie ČR - 16. 6. 2023


Policisté dálničního oddělení Kocourovec se v rámci služby zaměřují i na jízdu řidičů nákladních vozidel po dálnici. Zejména na zákaz předjíždění v místech, kde je to zakázané. Ať už se jedná o trvalá místa nebo úseky s dočasnou uzavírkou z důvodu stavebních úprav.

Jedním z takových míst je úsek od 267. km dálnice D35 ve směru z Olomouce na Ostravu. Řidiči jsou o platnosti dopravní značky B22a – zákaz předjíždění pro nákladní automobily informováni 400 metrů před umístěním tohoto dopravního značení. Za poslední dva měsíce policisté přistihli šest řidičů, kteří zákaz předjíždění v daném místě porušili. Tito motoristé přispívají k omezení provozu na dálnici a k tvorbě kolon.

„Upozorňujeme řidiče, že pokud předjíždí vozidla v případech, kdy je to obecnou, místní nebo přechodnou úpravou provozu na pozemních komunikacích zakázáno, hrozí jim pokuta od pěti do deseti tisíc korun a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku. Policisté tento dopravní přestupek nemohou s řidičem na místě projednat v příkazním řízení. Sepíší oznámení o přestupku a zašlou jej k projednání na místně příslušný úřad. U zahraničních řidičů vybírají kauci v rozmezí od pěti do deseti tisíc korun,“ říká Libor Hejtman, mluvčí Policie České republiky z KŘP Olomouckého kraje.

„Apelujeme na všechny řidiče, aby se v silničním provozu, v době nastupující letní sezóny, chovali zodpovědně a ohleduplně. V nadcházejících dnech připravujeme několik dopravně bezpečnostních akcí,“ dodává Hejtman.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru