Autodrom Most nás minulý týden lákal na začátek tohoto, protože se na dráze měla objevit legendární auta z Le Mans a další závoďáky. Vyrazili jsme se na ně tedy včera podívat.

V boxech to byla velmi zajímavá směsice moderna i historie, protože tu vedle sebe na jednom místě stály historické závodní automobily, ale také nejnovější sportovní modely. Obdivovat jsme tak mohli například klasické Audi S4 GTO, jenž plivalo oheň a do okolí pouštělo hrůzu svého přeplňovaného pětiválce, kterak se po dráze prohání s moderním Audi A4 DTM.

Po dráze se ale proháněla i smečka Porsche. Kromě nových 911 GT3 RS to byly také jejich závodní deriváty nebo starší modely. A věřte, že jejich řidiči se s nimi rozhodně nemazlili, ale naopak brali ježdění po okruhu pořádně zostra.

Zdaleka nejzajímavější zvuk měl oranžový Gumpert Apollo, který do okolí vážně mohutně burácel. Jakékoliv jeho projetí pod plným plynem mi na těle ježilo všechny chlupy, které mám. Ostatně, jak auta zněla, jsem se pokusil natočit v přiloženém videu, ale na okruhu bohužel hodně foukalo.