Okolo Příbrami se včera projížděla auta za stovky milionů. Na sraz „Párky a káry“ přijela i dvě Bugatti

Autor: Pavel Srp -  Foto: Pavel Srp - 9. 5. 2023


Včera se na letišti v Dlouhé Lhotě u Příbrami konal sraz, který dostal název „Párky a Káry„. Jde o setkání, které se koná už poněkolikáté a vždy se na něj sjedou majitelé exkluzivních supersportů za stovky milionů, ale i docela běžných aut. Na ten parádní mix se můžete podívat v galerii.

Kde jinde se vám může stát, že během několika stovek metrů potkáte Bugatti Veyron, Bugatti Chiron, Mercedes-Benz SLS AMG, spoustu Lamborghini, eMkových bavoráků nebo spoustu modelů Porsche a Ferrari? Takových akcí v České republice moc není, ale „Párky a káry“ takové jsou. Je to vtipná parafráze na tradiční „kafe a káry“, která z původního setkání několika přátel přerostla v jednu z největších akcí v České republice, na kterou jezdí opravdu velmi zajímavá auta.

Přečtěte si také:  Ministerstvo vnitra ČR prodává v aukci zabavené Lamborghini Huracán Evo RWD

Pokud ale nejste na italské a německé supersporty, smutnit také nemusíte. Párky a káry jsou totiž oblíbené i u majitelů amerických muscle cars, takže by vás mohla bavit přehlídka Fordů Mustang, Dodge Challenger a dalších modelů.

Auta navíc nemusejí být jen staticky vystavena, ale jejich majitelé je mohou vzít na sprinty nebo na driftovací kluznou plochu. A právě u sprintů se po celý den tvořily velmi dlouhé kolony těch, kteří zrychlení svého auta chtěli porovnat s ostatními. A ten zvuk, který jejich motory a výfuky při plné akceleraci vydávaly…

Pokud jste to včera nezvládli, podobnou příležitost byste měli mít i na podzim. Pořadatelé chtějí, aby se tyto akce konaly pravidelně dvakrát ročně. Mezitím se ale můžete zajet podívat i na jiné jejich akce. Zajímavá bude jistě akce s názvem Concorso Castle Blatna, která se bude konat 2. září 2023 na zámku Blatná v jižních Čechách.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *