První víkendová sobota se nesla v duchu srazu sportovních a závodních automobilů a srazu vozů Porsche. Toto setkání se konalo ve sportovním areálu Vesec v Liberci a my jsme u toho nechyběli.

Do areálu veseckého sportovního areálu se už od brzkého sobotního rána začaly sjíždět automobily Porsche a další závodní, sportovní a klasické vozy. Pro všechny účastníky, ale i návštěvníky srazu byl připraven doprovodný program. Ten zahrnoval mimo jiné výstavu vozů Škoda, které sem přijely v rámci jednoho z bodů programu svého vlastního srazu, nechyběly ani předváděcí, respektive exhibiční jízdy, které si však někteří jezdci spletli se závody. Jak to pak může dopadnout, na to se podívejte v přiloženém videu a nebo v galerii, kde je nabourané auto tak vyfoceno.

Na místě byly k vidění stovky vozů Porsche všech modelů. Oproti předchozím ročníkům přijeli také majitelě modelů Cayenne nebo Panamera, to nebývalo zvykem. Nejvíce byly samozřejmě zastoupeny modely 911 všech možných roků výroby, ale i provedení, včetně několika závodních automobilů.