nove-subaru-brz (3)

O Subaru BRZ je enormní zájem. Automobilka na modelový rok 2022 zastavila příjem objednávek

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Motor1.com - Foto: Subaru - 27. 1. 2022


Nová generace Subaru BRZ byla opět vyvíjena společně s Toyotou GR86. Obě auta spolu opět sdílejí techniku a pokud si chcete jedno z těchto zábavných kupé koupit, bude asi nejvíce záležet na sympatiích k té či oné značce. Anebo ne?

Subaru BRZ i Toyota GR86 si i ve druhé generaci zachovaly recept na zábavu z té první. Je to malé a lehké kupé s rozumně výkonným motorem, pohonem zadních kol, za jehož volantem se má řidič hlavně bavit. A zákazníci taková auta stále chtějí, dokonce až tolik, že Subaru pozastavilo 13. ledna na BRZ modelového roku 2022 objednávky. Pokud jste to nestihli, máte v současnosti smůlu. Buď na vás zbyde nějaký skladový vůz u prodejce anebo si budete muset objednat Toyotu GT86, která objednávky přijímá.

Na druhou stranu v Evropě je to nakonec asi stejně jedno, protože sem se oficiálně Subaru BRZ nedostane, takže nebude ani na českém trhu.

Jídlo jako návod. Rozdíly mezi Toyotou GR 86 a Subaru BRZ demonstrované na karí

Obě auta pohání 2,4litrový čtyřválcový boxer s výkonem 170 kW/231 koní při 6000 ot./min a točivým momentem 249 Nm. Oproti předchozím generacím mají Subaru BRZ i Toyota GR86 nižší těžiště, o 50% lepší torzní tuhost a o 60% vyšší tuhost přední nápravy, přesto jsou těžší jen o téměř zanedbatelných 7,7 kg. Poháněna budou samozřejmě pouze kola zadní nápravy a na výběr bude mezi manuální šestistupňovou převodovkou nebo šestistupňovou automatickou převodovkou.

Štítky: , , ,

2 názory na “O Subaru BRZ je enormní zájem. Automobilka na modelový rok 2022 zastavila příjem objednávek”

  1. Asi o tom tady na odborném auto webu ještě nevíte – já vám to rád prozradím -Subo BRZ se v Evropě prodávat nebude

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru