nove-subaru-brz (4)

Jídlo jako návod. Rozdíly mezi Toyotou GR 86 a Subaru BRZ demonstrované na karí

Autor: Radim Plachý - Zdroj: whichcar.com.au -  10. 12. 2021


Jak mezi sebou porovnat Toyotu GR86 a Subaru BRZ? S originálním nápadem, jak demonstrovat rozdíly, přišli v Japonsku. Na jeden talíř naservírovali rovnou dvě varianty kari. Na první pohled jste však neměli šanci poznat, že jsou různé.

Jak Toyota GR86, tak Subaru BRZ jsou poměrně konzervativními kupé pocházejícími z Asie. Oba vozy jsou lehké, sportovní, nabízí manuál, pohon zadních kol a vlastně toho mají celkově dost společného. Je mezi nimi vůbec nějaký rozdíl? Které z nich si vybrat, pokud se vám tento typ vozidel líbí? Odpověď na tuto nesnadnou otázku vám dá kari.

Přečtěte si také:  Svolávací akce za 51. týden: Létající skla, špatné airbagy, děravá palivová vedení a další závady

Karí v mnoha variantách

Karí je tradiční indický pokrm, který existuje v řadě variant podle regionu a také konkrétního kuchaře. Každá rodina či kuchař totiž má nějaký ten svůj recept, jak ho správně dochutit. Kromě toho jsou k dostání speciální vegetariánské verze nebo pálivá provedení.

Karí je však velmi tradičním pokrmem i v Japonsku. Nepředstavujte si však typicky žluté kari, v Japonsku se jí hustá tmavá omáčka s rýží. A přesně tento pokrm byl servírován na japonském setkání majitelů aut Toyota GR86 a Subaru BRZ.

2021-toyota_gr86- (1)
Toyota GR86 | Foto: Toyota

Jídlo, jež uspokojí obě strany

Víkendové setkání v prostorách závodiště Fuji Internation Speedway si samozřejmě vyžadovalo i dobrou stravu. Organizátoři přišli s něčím naprosto originálním. Majitele aut Toyota GR86 a Subaru BRZ překvapili asijským masovým ragú podávaným na červeno-modrém tácu. Levá polovina talíře měla představovat GR86 a pravá zase BRZ.

Přečtěte si také:  Toyota začíná nový rok výhodnějšími cenami většiny svých modelů

Jak už možná tušíte, i samotný pokrm byl rozdělený na poloviny. Oddělovací hranici tvořila rýže. Nalevo bylo kari GR86 a napravo BRZ. Na první pohled jste žádný rozdíl nepoznali, nebyl viditelný a také po ochutnání byl jen minoritní. Přesně jako rozdíly mezi GR86 a BRZ.

Rozdíly poznají jen fajnšmekři

Nějaký ten rozdíl byste mezi oběma verzemi kari přece jenom našli. Kari GR86 bylo pikantnější a ostřejší, BRZ mělo bohatší a sladší chuť. Rozdíl poznali spíše ti zkušenější, co mají vytrénované chuťové buňky.

Úplně stejně tomu je s GR86 a BRZ. Rozdílu si všimnou pouze vytříbení řidiči. Toyota jezdí akčněji, má lepší ovladatelnost a odezvu plynu, Subaru je mírnější. Rudé kupé (Toyota) tím navazuje na driftovací konverze svých předků, modrý dvojník (Subaru) je propojen se sourozenci se stálým pohonem všech kol.

Přečtěte si také:  Subaru slaví. Prodalo už 5 milionů aut se systémem EyeSight

Přijďte na nezapomenutelnou večeři

A na závěr ještě jedna dobrá zpráva. Pokrm, jehož myšlenka se zrodila v bufetu v továrně prefektury Gunma, kde se vyrábí dvojčata, je dostupný i veřejnosti. Po omezenou dobu se budou dvojbarevné tácy se dvěma druhy kari servírovat u okruhu Fuji International Speedway v restauraci Crane Garden. Myslíte, že byste poznali drobné nuance mezi oběma variantami pokrmu? A poznali byste je u aut Toyota GR86 a Subaru BRZ?

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *