Netrpělivě očekávané zbrusu nové GR 86 se představilo ve světové premiéře na společné akci firem TOYOTA GAZOO Racing a Subaru Corporation. Nejnovější zástupce z nabídky sportovních vozů od Toyoty doplňuje portfolio vozů GR po boku široce uznávaných modelů GR Supra a GR Yaris jako třetí globální model s označením GR.

Od původního GT86, které bylo uvedeno v roce 2012 a pro nějž se doposud rozhodlo přes 200 tisíc zákazníků z celého světa, zdědilo nové GR 86 klíčové charakteristiky přinášející ryzí potěšení za volantem. Očekává se, že bude nejlehčím čtyřmístným kupé v daném segmentu, a to díky intenzivnímu zaměření na snižování hmotnosti, jako jsou např. hliníková střecha nebo panely karoserie.

Přečtěte si také:  Škodovka už chystá novou Fabii. Bude větší a nabídne pětici motorů

Toyota GR 86 výkonově překonává předchůdce díky novému lehkému plochému čtyřválci s protiběžnými písty, jehož zdvihový objem narostl na 2,4 litru.

Svými rozměry se nové GR 86 prakticky nijak neliší od GT86, a tak si nový model zachoval nízké těžiště ve prospěch mimořádné agility. Ve srovnání s GT86 se také přibližně o 50 % zvýšila torzní tuhost v zájmu ještě ostřejšího handlingu a preciznosti řízení.

Výsledkem zapojení do motoristického sportu jsou nově vyvinuté funkční aerodynamické prvky, jako např. vzduchové kanály na přídi vozu nebo boční nástavce prahů, napomáhající Toyotě GR 86 k parametrům ovladatelnosti a stability, které by měly být nejlepší v dané třídě.

Přečtěte si také:  Nový Volkswagen Golf R se oficiálně představuje. Je nejvýkonnější v historii

Zbrusu nová Toyota GR 86 se na rozdíl od Subaru BRZ objeví i na evropských trzích. Další podrobnosti budou zveřejněny ještě v letošním roce.

2021-Toyota_GR_86-technicke_udaje

Upozornění na komentáře
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments