Nudíte se v karanténě? Máme pro vás 6 tipů na filmy s autařskou tématikou z Netflixu

Autor: Anina Russová - Zdroj: Netflix - Foto: Bioscop/Rush Film Limited - 19. 1. 2021


Zapomeňte na slavnou větu, která na zahnání nudy radí koupit medvídka mývala. Místo toho se pohodlně usaďte, pokud jste nemocní, tak zůstaňte v teple, a užijte si rychlá auta, spálený benzin, krásné ženy a legendy motorismu z pohodlí domova. Třeba i v karanténě. Připravili jsme pro vás 6 filmů nebo pořadů, které si zaslouží vaši pozornost zaslouží.

Série Rychle a zběsile

Nemůžeme začít jinak. Čím jsme starší, tím více se u těchto filmů bavíme. Základem je, nebrat je vážně, pak si je užijete. Jinak jde o náhled vývoje tuningu, který, s lehkým zpožděním, nakonec vždy dorazil i k nám. Filmy Rychle a zběsile jsou prostě odpočinkové, nenáročné a poslední díly už i vpravdě akční, i když ne tolik o autech a o tuningu.

Baby driver

Film, který rozděluje naší redakci na dvě části, kdy jednu film hodně bavil, druhá se zhruba od půlky nudila. Hlavním hrdinou je mladý a talentovaný řidič Subaru WRX, jehož prací je zajistit zločincům odvoz z místa činu. A jak už to tak bývá, hlavnímu hrdinovi se to celé trochu zamotá. Film má spoustu akce, skvělé Subaru a sympatickou hlavní postavu. A pak také fenomenálního Kevina Spacey. A to už je silný argument, pánové, i pro vaše partnerky, proč film Baby driver zhlédnout.

Rivalové

Další film, který rozděluje. Tentokrát ale motoristickou odbornou i laickou veřejnost. Příběh Jamese Hunta a Nikiho Laudy, vražedný Nürburgring, Formule 1 a ukázka toho, proč je motorsport zatraceně nebezpečný. To, co někteří kritizují, je až přílišná hollywoodská omáčka kolem faktů, ale za nás musíme říct, že film je to prostě velmi vydařený

F1: Touha po vítězství

Zůstaneme ještě ve světě Formule 1, ovšem tentokrát bez té hollywoodské omáčky. F1: Touha po vítězství je dokument z tvorby samotného Netflixu a sklízí obdivné komentáře na všech frontách. Mimochodem, na ČSFD (Česko-Slovenská filmová databáze) má 95 %! Netflix zatím natočil dvě série po deseti dílech, přičemž každý ukáže zákulisí těchto závodů. To, jak mezi sebou válčí piloti, ale i celé týmy. To, co stojí za každým odjetým závodním kolem, a jak extrémně silný hlas mají finance.  

Need For Speed

Pojďme si od vážných témat odskočit k těm naprosto nevážných. Need For Speed je americký film inspirovaný legendární hrou. V hlavní roli se představí rychlá auta, kaskadérské triky, krásné ženy, ne úplně duchaplné dialogy a pomsta. Smícháte-li to vše dohromady, dočkáte se koktejlu, na který se hezky dívá, ale stejně jako v případě Rychle a zběsile, doporučujeme u sledování vypnout hlavu a odpočívat. :)

Šlápni na to

Další odpočinková záležitost, tentokrát ne z Ameriky, ale z Nürburgringu. Jde o třídílnou akční komedii, přičemž poslední díl si získal asi největší pozornost. Děj se odehrává v Zeleném pekle a je plný vtipný replik, skvělých aut, německých policistů a automobilových honiček. Říká se, že jde o kombinaci Kobry 11, Taxi a Rychle a zběsile. A to je tak brutální koktejl, že výsledek prostě nemůže být špatný. Takže si udělejte popcorn a užijte si Zelené peklo tak, jak jste jej možná ještě ani neviděli.  

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru