Nürburgring je obávaný okruh, tedy hlavně jeho severní smyčka Nordschleife, na které se dnes jezdí hlavně turistické jízdy, ale i některé závody. A turisté na ní jezdí také odnepaměti. Přiložené video ukazuje sestřih nehod odhadem z šedesátých let minulého století.

Snad až na jednu nebo dvě nehody pocházejí záběry ze zatáčky Adenauer Forst, která je pro natáčení jízd velmi oblíbená i dnes. Je to totiž poměrně ostré esíčko, které přichází po dlouhé rovince, navíc je za horizontem a nedá se projet tzv. „na oči“. Pokud trať neznáte, je jisté, že vás tohle esíčko překvapí.

Na tom není vlastně nic divné, ale překvapivé je to, že drtivá většina aut (vlastně jen až na nějaká BMW 02 a Porsche) se prakticky hned potom, co dostanou smyk, převrátí přes střechu. Je vidět, že vysoké a pneumatiky si s tehdejšími komfortními podvozky aut a rychlou jízdou tak úplně nerozuměly. Všimnout si můžeme také toho, že auto jsou mnohdy schopná i po tom, co se několikrát přetočila přes střechu, odjet po svých.

Přečtěte si také:  To je pořádné retro! Podívejte se na sestřih z Nürburgringu z 90. let. Nabourá i Ferrari F40

Zaujalo nás ale také to, že lidé jezdili nepřipoutaní, takže při nehodách z auta občas vypadli. A padaly jim z nich i piknikové koše. Nürburgring byl, stále je a nadále asi i bude jedním z okruhů, který bude vzbuzovat respekt.