Dnes začínáme opravdu smutně. V 70 letech zemřela v pondělí v noci v rodinném kruhu legenda světa F1, skvělý jezdec a pilot, Niki Lauda. Příčina smrti není známa, ale dle rodiny odešel v klidu a pokoji. Minulý rok v srpnu Lauda absolvoval transplantaci plic, po které se ale rychle zotavil.

Niki Lauda byl absolutní ikonou světa F1.Titul získal hned třikrát, z toho dvakrát se stájí Ferrari a jednou se stájí McLaren. I ten, kdo se o formuli moc nezajímá, možná viděl film Rivalové, který zachycoval jeho velkou rivalitu s Jamesem Huntem a který také zachycuje tu děsivou nehodu, při které Lauda jen zázrakem nepřišel o život. Stala se při pokusu získat další titul při velké ceně Německa na okruhu Nürburgring.

Lauda upozorňoval, že trať je pro F1 nebezpečná, což se bohužel následně potvrdilo. Se svým monopostem havaroval tak těžce, že tehdy zůstal zaklíněn uvnitř a málem uhořel. Život mu zachránili další jezdci, kteří u nehody zastavili a doslova se vrhali do plamenů, aby ho vytáhli. Jeho stav byl nesmírně vážný, měl popálenou jak kůži, tak některé vnitřní orgány, jako například plíce.

I přes to všechno Lauda jen několik týdnů po nehodě znovu sedl do monopostu Ferrari a pokusil se vyhrávat. Celkem se mu dařilo, ale právě s Jamesem Huntem nakonec o jeden jediný bod prohrál, když nechtěl riskovat a poslední závod raději vzdal.

I ve stáří se ale světu F1 věnoval, i když už ne jako pilot. Dlouho působil jako poradce ve stáji Ferrari, vedl také tým Jaguar, ale byl také členem dozorčí rady stáje Mercedes. Jeho velkou vášní bylo také létání. Vlastnil společnosti Lauda Air, Niki či Laudamotion a čas od časi si udělal radost, když některá letadla s vášní sobě vlastní pilotoval.