Hodně se mluví o tom, že nový SEAT Leon bude představen už v rámci autosalonu ve Frankfurtu. Ovšem před pár hodinami nám bylo potvrzeno, že se tak nestane. Jeho premiéra je naplánována až na březnový autosalon v Ženevě, který proběhne od 5. do 15. března 2020. Auto bude muset projít ještě dynamickým testováním, třeba i na jedné z nejznámějších jednosměrek světa, na okruhu Nürburgring.

První zmínky o novince pocházejí už z loňského roku, kdy jej zachytilo několik špehů. I přes maskování prozrazoval prototyp, kam se bude nový Leon designově ubírat. Ostatně to pak nepřímo potvrdila i automobilka, která se nikterak netajila tím, že všechny nové modely převezmou design modelu Tarraco.

Nový SEAT Leon se blíží. Víme, jak by mohl vypadat

Ten přijel s nově tvarovanými světlomety a maskou chladiče i s propojenými zadními světlomety. A právě Leon by měl být druhým modelem španělské automobilky, který obdobný designový styl převezme. Nepůjde samozřejmě jen o přední část auta. I přes maskování je na prototypu vidět, že zadní světla dostala nový tvar, ostatně stejně, jako víko zavazadelníku.

Potvrzeno je také to, že novinka přijede na platformě MQB, stejně jako nové generace Volkswagenu Golf nebo Škody Octavia. Ovšem, oproti nim bude mít Leon mnohem atletičtější tvary.

Dočkáme se také plně digitálního přístrojového štítu, nového designu středové konzole a nový by měl být i infotainment. V Ženevě by měla být uvedena pětidveřová verze modelu Leon, časem k němu přibude také kombi s označením Sportourer ST. Co se pohonů týče, zatím jde vše jen ve fázi spekulací. Dočkat bychom se ale měli jak benzinových, tak dieselových jednotek, ale i hybridního pohonu. Následně by Leon měla převzít dceřiná společnost SEATu, značka Cupra. Ovšem i v jejím případě se mluví o tom, že první, co představí, bude hybrid…