spy-foto-2020-skoda-octavia-combi-interier- (2)

Automobilka Škoda novou generaci modelu Octavia opravdu pilně testuje. Řidiči se s auty pohybují nejen po českých dálnicích, ale i v mnohem náročnějším terénu v Alpách. Odtud pocházejí i fotky, které můžete zhlédnout v galerii. Ukazují nám auto s mnoha prvky, které jsme dříve ještě neviděli.

Začněme vnějším pohledem na karoserii. Ta nese stále známky výrazného maskování, ale mnohem méně jsou zamaskovaná přední světla. Tady je rozpoznatelná zcela nová linka denního svícení. Ta už nebude jednoduchá jako v dnešních modelech Škoda, ale bude složitější, s další linkou uprostřed světel. Zbytek ale nevidíme, auto se díky maskování snaží tvářit jako Superb.

Zajímavější jsou fotky interiéru. Tomu dominují dva displeje. Kromě digitálního přístrojového štítu se zcela novou šablonou zobrazení je to také displej multimédií na vrchu středového panelu. A ten je nejen opravdu velký, ale hlavně ukazuje i jednu drobnost: siluetu nové generace modelu Škoda Octavia.

Fotka po přiblížení není úplně ostrá, ale i tak nákresy designérů podobu auta poměrně slušně odhadly. Na první pohled je jasně viditelná inspirace přídí nové Škody Scala.

Takto by mohla vypadat nová generace Škody Octavia, myslí si designér

V interiéru jsou zajímavé ale ještě další věci. Zaujala nás tlačítka pod displejem, protože ta nejsou umístěna na výšku, ale horizontálně. Navíc postrádáme panel ovládání klimatizace. Že by se snad nově ovládala po vzoru modelů PSA přes velký dotekový displej?

Všimněte si ještě středového tunelu. Také vidíte, že tu není klasický volič převodovky? Místo toho je tu jen něco, co ho velmi vzdáleně připomíná.

Nová Škoda Octavia se má představit ještě tento rok a začínáme být čím dál tím více zvědaví, jak bude vypadat.

Foto: Carscoops.com