Španělský SEAT se rozhodl, že je ten správný čas na zatraktivnění modelové nabídky. Ne, nečekejte nový model, spíše změny u těch stávajících. Některé aktualizace se zaměřují na pohodlí, jiné na bezpečnost a další zase na nové barvy. A ty SEAT, stejně jako i jiné značky, rozhodně potřebuje. Dle dosavadních informací to vypadá, že každý model projde nějakým upgradem tak, aby byl pro zákazníky zajímavější a aby si v nabídce vybral opravdu každý.

Začneme u jednoho z posledních MPV na trhu, tedy u modelu Alhambra. Sháníte-li zajímavě vybavené rodinné auto, pak může být Alhambra vaším řešením. Je prostorná, nabízí slušné motorizace a navíc nevypadá vůbec špatně. A nezapadnete v davu SUV. Nově dostane tento model již od výbavy Style 6,5“ navigační systém s rozpoznáváním dopravních značek, detekci mrtvého úhlu a do vínku dostane také novou barvu s názvem Reflex Silver.

SEAT uvedl Leon TGI s novým motorem 1.5 TGI Evo

Zajímavé změny proběhnou také u modelu Leon. Jeho nové generace bychom se měli dočkat už za několik málo měsíců, ale už teď si musíme zvyknout na nové označení verze kombi. Doposud jste ho znali pod písmeny ST. Tato dvě písmena má ale pro své vozy zaregistrovaný Ford, proto musel SEAT přijít s něčím novým, konkrétně s označením Sportourer ST.

K tomu všemu už v současné, i když odcházející, generaci nabízí nový černý akční paket Technology FR Black Matt. Ten nabídne černé kryty zpětných zrcátek, černou masku chladiče, sedadla čalouněná Alcantarou, černě čalouněný strop, 18“ kola nebo černé střešní ližiny.

Kromě toho ještě Leon i Leon Sportourer ST dostal dvě nové barvy a to červenou Pure Red a také šedou Dynamic Grey.

Malý kompaktní crossover SEAT Arona se žádných velkých změn nedočkal, snad jen nové barvy Pure Red, kterou do nabídky převzal i model Ibiza.

Ovšem v rodině SUV už těch změn je mnohem víc. Začneme u největšího SUV, tedy u modelu Tarraco. Ten dostane asistent pro jízdu s přívěsem a do zavazadlového prostoru 230V zásuvku. Třeba na dobíjení koloběžky eXs KickScooter. 🙂 A i Tarraco dostane nové barvy. Zatím ale značka nespecifikovala jaké konkrétně.

Ateca zase dostala nový 8“ displej infotainmentu, který nahradil starší o průměru 6,5“. Kromě toho SEAT přidává další dva USB porty k zadním sedačkám a to už od výbavy Style. Posádka také bude moci využít jak 230V, tak 12V elektrickou síť. I Ateca pak dostane černý paket a novou černou barvu s názvem Crystal Black.

Nový SEAT Leon se blíží. Víme, jak by mohl vypadat

Ovšem tento upgrade má i své stinné stránky. Hodně si stěžujeme na naprosto zoufalou barevnou nabídku. A to nejen u SEATu, ale vlastně u většiny automobilek. A jakkoliv jsme měli v první chvíli radost, že SEAT k většině modelů přidal krásnou výraznou červenou, ostatní barvy jako je oranžová, modrá nebo fialová z nabídky zase vyřadil. Vypadá to tedy, že se hry na ’50 odstínů šedi’ jen tak nezbavíme. Ale fakt je, že kdyby tyto barvy zákazníci chtěli, SEAT by je asi nevyřazoval. A víte, co se říká. Náš zákazník, náš pán…