Nový Ford Ranger potvrzen jako nejbezpečnější pick‑up: 5 hvězdiček Euro NCAP

Autor: Pavel Srp - 22. 2. 2012


Ford Ranger upevnil svoji pozici nejbezpečnějšího pick-upu na evropském trhu. Specialisté z Euro NCAP přehodnotili bezpečnost Rangeru podle nových kritérií, platných od roku 2012, a opět mu udělili maximálně možný počet hvězdiček.

Ford Ranger tak zůstává jediným „pětihvězdičkovým“ pick-upem na trhu. Nová pravidla hodnocení jsou přitom zatím nejpřísnější v historii Euro NCAP.

Pět hvězdiček podle nové metodiky obhájil rovněž oblíbený rodinný model Ford Focus.

„Bariérové testy Euro NCAP pro rok 2012 jsou bezpečnostním barometrem, podle kterého budou posuzovány všechny nové vozy v Evropě. Znovudosažení pěti hvězdiček představuje pro Focus i Ranger skvělý úspěch,“ řekl Stuart Southgate, ředitel bezpečnosti vozidel ve Fordu.

„Pro Ford Motor Company je bezpečnost základní hodnotou a my jsme potěšeni, že modely Ranger i Focus nejvyšší standardy Euro NCAP nejen splnily, ale dokonce překonaly,“ dodal.

Ranger využívá unikátní technická řešení na ochranu chodců včetně speciální struktury pod kapotou, která zmenšuje riziko poranění hlavy. K bezpečnosti chodců přispívají také absorpční materiály v předním nárazníku.

Tyto prvky pomohly Rangeru získat rekordně vysoké hodnocení Euro NCAP za ochranu chodců.

Mluvčí Euro NCAP Michiel van Ratingen řekl: „Náš bodovací systém byl upraven tak, aby kladl ještě větší důraz na ochranu chodců. Nový Ford Ranger dosáhl jako jediný vůz ve své kategorii výsledků, které nyní od automobilů s pětihvězdičkovým hodnocením vyžadujeme.“

[nggallery id=423]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru