test-skoda-superb-facelift-20-tdi-140-kw-4x4-dsg- (10)

Nová Škoda Superb opět povyroste, navíc dostane úplně přepracovaný interiér

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Auto Express - Foto: Pavel Srp - 9. 11. 2021


Na novou generaci Škody Superb si ještě pár let počkáme, ale už teď o ní víme několik informací. Ty před časem prozradil samotný šéf značky Thomas Schäfer v rozhovoru pro britský magazín Auto Express. Nový Superb bude větší a dostane zbrusu nový interiér. 

Škoda Superb slaví letos 20leté výročí od uvedení a nabízí se v modernizované verzi ve třetí generaci. Ta čtvrtá by se měla představit za dva roky a na trhu se pak s největší pravděpodobností objeví na přelomu let 2023 a 2024. Karoserie bude o něco delší než v současnosti, ale z pohledu designu by se žádné velké změny odehrávat neměly.

Přečtěte si také:  Na Slovensku hrozí omezením rychlosti pro auta se spalovacími motory. Platit to má i pro plug-in hybridy

Změna vzhledu by měla být spíše evoluční než revoluční, protože současný design, který navrhl Jozef Kabaň, funguje i po letech. Čtvrtá generace by měla zvýraznit zejména výraznou boční linku, která má nad klikami dveří spojovat příď se zádí. V nabídce by měl stále zůstat jak pětidveřový liftback, tak i praktičtější kombík, na rozdíl od Volkswagenu Passat, který se vyvíjí současně, protože to bude jen kombík.

Šéf škodovky tvrdí, že norma Euro 7 zdraží Fabii o 6000 eur a brzdí vývoj elektromobilů

Velkou změnou má být ovšem interiér, který bude zcela nový. Ponese podle Schäfera zcela nový designový jazyk a pro uživatele bude příjemnější. Co si pod tím máme představit, popravdě úplně nevíme, ale vzápětí po Superbu ho prý dostane i nový Kodiaq. Šéf škodovky ale přeci jen něco málo naznačil. Do interiéru Superbu by se měly dostat některé prvky, s nimiž přišel elektromobil Enyaq iV. Schäfer ale dodává, že nemá jít pouze o velký dotekový displej, ale zůstat mají i klasické fyzické ovladače.

Pod kapotou mají zůstat nejen spalovací motory, ale i plug-in hybridní pohon. To bude oproti Kodiaqu největší rozdíl, protože tam se (zatím) s takto elektrifikovaným pohonem nepočítá. Důvodem je fakt, že Škoda Superb je prý hodně oblíbená ve firemních flotilách. Čtvrtá generace Superbu by navíc měla dostat vůbec poslední generaci spalovacích motorů, které škodovka, potažmo celý koncern Volkswagen na trh vypustí. Pak už by měly být všechny modely čistě elektrické.

Přečtěte si také:  Škoda dá v budoucnu přednost elektromobilům před plug-in hybridy

Nová generace vlajkové lodi české značky je ale ještě daleko, i když už jej automobilka na silnicích také testuje. Dříve se dočkáme faceliftu Karoqu (ukáže se už 30.listopadu)  i odhalení nové karosářské varianty SUV-kupé Enyaqu iV. To by mělo proběhnout ve velmi blízké době. Škodovka už ale na silnici testuje i modernizovanou Scalu.

Štítky: , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


2 názory na “Nová Škoda Superb opět povyroste, navíc dostane úplně přepracovaný interiér”

  1. Článek informačně = 0. Stejné/podrobnější informace proběhly v médiích již před cca měsícem.

  2. Když odmyslíme, co to je celkově za zgarb, jak ta světla ledková oslňují atd., tak každá generace auta snad jakékoliv značky přináší zvětšení rozměrů. Ale parkovací místa jaksi pořád jsou dělána na eMBéčka, Favority apod. Kam se to má napasovat do parkovacího místa?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *