Nová generace Škody Superb

Nová generace kombíku Škoda Superb byla přichycena při testování

Autor: Pavel Srp - Zdroj: carscoops.com, Motor1.com, Škoda - Foto: Škoda - 13. 6. 2023


Nová generace Škody Superb Combi byla přichycena při dynamických jízdních testech, kterými už nějakou dobu prochází. Její oficiální představení proběhne už letos na podzim.

Na rozdíl od nové generace Volkswagenu Passat, který bude už pouze jako praktičtější kombi, přijde Škoda Superb s oběma karoseriemi, které má i dnes. To před časem potvrdil i předseda představenstva společnosti Škoda Auto Klaus Zellmer, který řekl: „Model Superb je vlajkovou lodí našeho portfolia vozů se spalovacími motory. Ve své čtvrté generaci bude i nadále udávat měřítka v oblasti komfortu a prostoru, a to jak ve verzi liftback, tak ve verzi kombi.“ Je to poměrně zajímavé rozhodnutí, tím spíše, když oba modely vyvíjí právě značka Škoda společně.

Špionážní fotky zamaskovaného kombíku se objevily na zahraničních webech (například Motor1.com a carscoops.com) a přestože stále nic zásadního neodhalují, můžeme si detailněji prohlédnout tvary karoserie. Auto bude opravdu dlouhé, stačí se podívat na dlouhý zadní převis, ale i velmi dlouhý rozvor. To siluety, které před časem automobilka ukázala, neprozrazovaly.

V nové generaci se bude novinka zaměřovat ještě více na aerodynamiku, díky níž je možné snížit emise CO2. Kvůli tomu je například na víku kufru velký střešní spojler a v předním nárazníku budou aktivní lamely. Očekáváme také speciálně tvarovaná kola, přičemž některá z nich by podobně jako u modelů Kodiaq, Karoq nebo Fabia mohla dostat speciální plastové aerodynamické kryty. Z čelního pohledu si můžeme všimnout zcela nového pojetí kapoty, která je po vzoru modelů BMW uprostřed prohnutá a s místem na nový znak Škoda. Chybět nebude ani téměř kolmá mřížka chladiče s vertikálním mřížkováním a fullLED přední světlomety. Superb čtvrté generace dostane kromě nového designu i zcela přepracovaný interiér.

Základem bude podvozková platforma MQB. Co se motorizací týče, očekává se, že se nebudou příliš lišit od těch, které používá současná generace Superbu. Škoda před časem potvrdila, že pod kapotou najdeme jak silné benzínové a vznětové motory, tak i plug-in hybridní a mild-hybridní pohonná ústrojí.

Novou generaci Superbu plánuje Škoda představit na podzim. A na podzim chce také představit novou generaci Kodiaqu. Přesnější termín zatím nespecifikovala. Ještě předtím by měly být představeny modernizované modely Scala a Kamiq.

Zatímco první tři generace Škody Superb vyjížděly z výrobních linek v České republice, ta čtvrtá bude vznikat společně s novou generací Volkswagenu Passat ve slovenské továrně Volkswagen Group v Bratislavě.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru