koncept-2022-skoda_vision_7S- (3)

Škodovka představí nový Kodiaq a Superb v druhé polovině roku. Kamiq a Scala přijdou dřív

Autor: Radim Plachý - Zdroj: auto.cz - Foto: Škoda - 21. 3. 2023


Letošní rok bude pro škodovku nabitý, chystá hned čtyři novinky. Nejprve ukáže modernizované modely Kamiq a Scala, ve druhé polovině roku pak nové generace Kodiaqu a Superbu. Chystají se novinky i u Enyaqu iV.

Už brzy by nás mělo čekat odhalení faceliftů pro modely Kamiq a Scala, které by měly dostat novinky zvenku, ale uvnitř. Oba modely už byly zachyceny na silnici při předsériovém testování. Připomenout si je můžete zde: špionážní foto Škoda Kamiq a špionážní foto Škoda Scala. Technicky by se auta nijak výrazně měnit neměla.

Druhá polovina roku ale přinese zcela nové generace Kodiaqu a Superbu. Špionážní fotky sériového Kodiaqu, ale s těžkou kamufláží, jsme vám ukázali včera. Podle těchto fotek to vypadá na evoluční design zvenku, ovšem výraznější změny by měly být uvnitř. Na fotkách tam sice moc vidět není, ale jisté je, že displej infotainmentu bude stát na vrchu palubní desky. Novinkou bude i plug-in hybridní pohonná jednotka, která doplní ty naftové a benzinové.

V případě Superbu, který, zdá se, přijde až po Kodiaqu, nic moc nevíme. Auto už ale škodovka také testuje, zachyceno už bylo dokonce na video. Čtvrtá (moderní) generace vlajkové lodi české značky se už nebude vyrábět v České republice, ale přesune se do bratislavského závodu, kde bude na stejné lince jako nová generace Volkswagenu Passat.

V příštím roce bychom se měli dočkat modernizace modelu Octavia. Ta by se mohla odehrát hned na začátku roku 2024. 

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru