Modernizovaná Škoda Scala jezdí po Alpách. Představena by měla být ještě letos

Od Radim Plachý | Zdroj: Motor1.com - Foto: Pavel Srp - 13. 6. 2022 0

Škoda Scala má před modernizací v polovině životního cyklu. Naznačují to prototypy, pohybující se po silnicích. Nejnověji byly maskované škodovky přistiženy v Alpách.

Právě Škoda Scala má v současné nabídce české značky docela těžkou pozici, vždyť je jen o něco málo větší než čtvrtá generace Škody Fabia. Cenově je ovšem o poznání výše a nenabízí ani výrazně lepší výbavu. Její největší výhodou je větší kufr než u fabie, což je vzhledem ke zrušení Škody Fabia Combi pro spoustu zákazníků velká výhoda.

Přečtěte si také:  Toyota RAV4 pro modelový rok 2023 přináší vylepšená multimédia, konektivitu a bezpečnost

Modernizace se velikosti auta ani kufru nijak nedotkne, změní se ale vzhled. Ani tak to ale nebude asi nic zásadního, jak naznačují špionážní fotky, na nichž jsou k vidění auta se zamaskovanou přední a zadní částí. Očekávat tak můžeme zejména drobné retuše nárazníků.

Spíše se ale promění technika auta, čemuž by nasvědčovaly senzory na kolech, ale také závaží na zadních sedadlech, přičemž ze zadních dveří vede kabel, který je přelepený izolační páskou.

Přečtěte si také:  Poprvé jsme se svezli s nejvýkonnější a nejdražší škodovkou současnosti. Jak jezdí Škoda Enyaq Coupé RS iV?

Modernizovaná Škoda Scala by měla být představena už koncem letošního roku a do prodeje by měla přijít v příštím roce.