Škoda Kamiq 1.6 TDI DSG

Faceliftovaná Škoda Kamiq přistižena na silnici. Najíždí testovací kilometry s přívěsným vozíkem

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Motor1.com - Foto: Ondřej Lilling - 29. 9. 2022


Příští rok bude u škodovky hodně napilno. Představeno bude hodně novinek, mezi kterými nebudou chybět facelifty modelů Scala a Kamiq. A právě druhý jmenovaný model byl opět přistižen při testování, tentokrát s přívěsným vozíkem.

Nejmenší SUV z nabídky představila škodovka v roce 2019, takže je na modernizaci nejvyšší čas. Novinka přijede pouze s drobnými změnami designu, čemuž napovídají i testovací modely. I přestože na sobě mají výraznou kamufláž, několika detailů si všimnout můžeme. Maska chladiče bude jiná, po vzoru nejnovějších modelů Škoda, ale rozdělené přední světlomety zůstanou. Více změn bude na zádi, kde se objeví nové světlomety a přepracovaný nárazník.

Přečtěte si také:  Video zachycuje testovací prototypy nové generace Škody Superb. V interiéru se chystá revoluce

Na fotky se ostatně můžete podívat v tomto článku:

Interiér jsme zatím zahlédnout nemohli, na žádné z fotek zachycen není. Po vzoru faceliftovaných modelů Kodiaq a Karoq, které již byly představeny, ovšem očekáváme, že se tu žádné výrazně změny neodehrají.

Přečtěte si také:  Nová generace Škody Kodiaq už jezdí po silnicích. Fotografové ji zachytili při testování

Žádné velké změny by neměly čekat ani prostor pod kapotou. Současná motorová nabídka tu asi zůstane. Už nějakou dobu nemůže mít Kamiq naftový motor, pod jeho kapotou tak zůstane benzinový litrový tříválec TSI a benzinový čtyřválec 1.5 TSI. Žádná forma elektrifikace tu není a ani nebude, to se ostatně týká všech SUV z nabídky značky Škoda.

Kdy přesně bude nový Kamiq představen, zatím není známo, bude to však v roce 2023.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek