test-2021-skoda_kodiaq-20_tdi-110_kW_dsg-facelift- (11)

Nová generace Škody Kodiaq už jezdí po silnicích. Fotografové ji zachytili při testování

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Motor1.com - Foto: Pavel Srp - 22. 9. 2022


Škoda bude mít v příštích letech napilno. Chystá totiž velkou spoustu novinek. V nejbližších letech představí modernizované modely Scala a Kamiq, ale také nové generace Superbu a Kodiaqu. Tato auta už testuje v reálném provozu na silnicích. Nejnověji byla přistižena právě nová generace Kodiaqu.

Nová, druhá generace Škody Kodiaq bude stát na stejné podvozkové platformě MQB jako ta současná první, a dostane i velmi podobné tvary karoserie. V případě auta ve videu jde ovšem s největší pravděpodobností jen o testovací mulu. Produkční auto dostane jinak tvarované přední i zadní části, které jsou na testovacích prototypech detailně kamuflovány. Přední nárazník je jiný už nyní, zadní nárazník pochází ze současného Kodiaqu RS. Design ovšem ještě nebude následovat nedávno představený koncept Škoda Vision 7S, ale spíše se bude (stejně jako nová generace Superbu, kterou už automobilka na silnicích také testuje) přibližovat čtvrté generaci modelu Octavia.

Přečtěte si také:  Škoda Fabia bude policejním autem ve Velké Británii

Pod kapotou se očekávají poslední generace spalovacích motorů, které koncern Volkswagen v současnosti používá, ale tak, aby byly schopny splnit emisní normu Euro 7 (ta ale ještě nebyla oficiálně potvrzena). Výrazněji elektrifikované pohony nicméně pro nový Kodiaq neočekáváme, vždyť i přímo z automobilky před časem zaznělo, že plug-in hybridní ústrojí se hodí jen do modelů Octavia a Superb, nikoliv do SUV, a čistě elektrický pohon dostanou zcela nové modely.

Na podrobnosti je zatím stále velmi brzy, novou generaci budeme moci koupit nejdříve v letech 2023 nebo 2024. Bude to ale poslední představený model, který bude mít pod kapotou ještě spalovací motor. Všechny další škodovky už budou jen čistě elektrické.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek