test-2020-volkswagen-passat-variant-20-tdi-4motion-dsg-r-line- (8)

Současný Volkswagen Passat je na trhu od roku 2015, ale ten nový se už chystá. Na trh by měl přijít v roce 2023, ale už jen jako kombík s označením Variant. Výroba aktuální generace bude probíhat ještě do letošního léta.

Volkswagen Passat má v historii značky opravdu dlouhou historii, která by zatím neměla končit. Poprvé se na trhu objevil v roce 1973, tedy už před 48 lety. Nyní se prodává v osmé generaci (s označením B8) a v nabídce jsou dvě karosářské varianty: klasický čtyřdveřový sedan a pětidveřové kombi. To už se ale příští rok změní, protože sedan z nabídky vypadne.

Přečtěte si také:  Nové Suzuki S-Cross se oficiálně představuje. Sází na mild-hybridní techniku

Nová, už devátá generace ponese označení B9 a na trhu se objeví v roce 2023, což magazínu auto.cz potvrdil mluvčí českého importéra značky Volkswagen David Valenta. Stejně tak potvrdil i to, že karosářská varianta sedan z nabídky zmizí. A to je rozhodně zajímavé, protože vývoj Passatu probíhá současně s novou generací Škody Superb a ta by si dvě karosářské varianty měla zachovat.

Nová Škoda Superb opět povyroste, navíc dostane úplně přepracovaný interiér

Osmá generace Volkswagenu Passat se bude vyrábět v obou karosářských variantách do července 2022. I tak už však sedan v České republice do výroby zadat nejde, protože české výrobní kvóty jsou vyčerpané. Vybírat je tedy možné pouze ze skladových zásob u dealerů.

Výroba nové generace Volkswagenu Passat bude probíhat na stejné lince jako nová generace Škody Superb. Výroba se přesune do bratislavské továrny Volkswagenu, kde donedávna vznikala městská trojčata Volkswagen up!, Škoda Citigo a SEAT Mii. Původní továrna v německém Emdenu, kde se Passat vyrábí dnes, bude předělaná na výrobu elektromobilů.

1 komentář

Přidat komentář