V pátek 23. listopadu se v noci otevřelo BMW muzeum v Mnichově trochu netradičně. Konala se tady tzv. „Noc bílých rukaviček“, na níž jsme se vypravili podívat také my.

O co jde? Páteční 19. hodina večerní otevřela dveře muzea tak trochu netradičně. Ve vstupní hale byl navíc jeden stůl, u kterého stály dvě mladé slečny a na stole byly hromádky bílých rukavic. Pokud jste si je vzali (byly v rámci vstupného zdarma), mohli jste pak po muzeu chodit a téměř libovolně (až na některé výjimky) se dotýkat vystavených exponátů. A návštěvníci toho hojně využívali, jak se ostatně můžete přesvědčit v přiloženém videu i na fotografiích.

BMW v muzeu vystavuje nejen automobily, ale i motocykly, nebo letecké motory. Prohlédnout si tu můžete současné nebo historické závodní modely, ale i několik vozů BMW Art cars.

Kromě stálé expozice si mnichovská značka připravuje i jiné tématické výstavy „BMW i. Visionary Mobility.“ Ta se zabývá dnes tolik skloňovanou elektromobilitou a to nejen současností v podobě vystavených BMW i3 a BMW i8 či elektrickým skútrem BMW C evolution, ale i minulostí (konceptem BMW E1) a budoucností.