BMW 3.0 CSL z řady BMW Art Cars má stále styl i skvělý zvuk

Autor: Anina Russová - 6. 5. 2015


O BMW Art Cars už jste zcela jistě slyšeli, ale kdyby přeci jen náhodou ne, trochu vám nastíníme, o co jde. Tento projekt vznikl už v roce 1975, kdy francouzský závodní jezdec Hervé Poulain požádal svého dobrého kamaráda a umělce Alexandera Caldera, aby mu jeho závodní BMW 3.0 CSL oblékl do nějakých zajímavých barev. Dal mu zcela volnou ruku a výsledkem bylo skvěle barevně oblečené auto, se kterým se Poulain nakonec vydal i na závod 24 hodin Le Mans.

Přečtěte si také:  Elvis Presley vlastnil při své vojenské službě v Německu BMW 507. 50 let bylo ztraceno, pak prošlo renovací

Nápad se rychle ujal i u samotné automobilky, která během několika let oslovila pěknou řádku umělců. Ti následně přetvořili několik vozů v umělecké plátno. Asi nejznámější vůz má na svědomí legendární Andy Warhol, který v roce 1977 přetvořil k obrazu svému BMW M1. V současné době jsou všechna auta vystavována buď přímo v muzeu automobilky v německém Mnichově nebo cestují po muzeích po celém světě.

Vidět tak některý z těchto vozů na denním světle a v jejich přirozeném prostředí, kterým je závodní dráha, je dnes už prakticky nemožné. Proto nám srdce poskočilo radostí, když jsme narazili na video, které pro vás teď máme. Je na něm zachyceno právě BMW 3.0 CSL designově upravené od Alexandera Caldera. Navíc si můžete poslechnout i jeho famózní zvuk, který se line jak ze závodního výfuku, tak z pod kapoty, kde se ukrývá pořádný řadový šestiválec o objemu 3.2 litru, který zadní kola roztáčel silou rovných 200 koní. Prostě sen!

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek