BMW M2 Competition je skvělé auto, ale podle reakcí těch, kteří jeli s BMW M2 CS, za ním docela zaostává. Jenže CéeSko už jen tak nekoupíte, takže buď se spokojíte s M2 Competition anebo to vyřešíte jinak. Třeba úpravou auta u Lightweight Performance, kteří s ní M2 CS dokonce překonali…

V Lightweight Performance rozhodně vědí, co dělají, protože už za sebou pár poměrně zajímavých staveb mají. Vzpomínáte třeba na BMW M2 Cabrio? To pochází také od nich.

Přečtěte si také:  BMW ukazuje, jak správně driftovat a pálit gumy

I tentokrát jde o stavbu na bázi BMW M2, ale s výraznou úsporou hmotnosti. A nejde jen o odstranění některých „zbytečností“, protože vyměněna byla třeba i střecha. Původní kovový střešní panel byl odstraněn a na jeho místo putoval karbonový díl. To navíc snížilo těžiště, což se pozitivně projevilo na ovladatelnosti. S ohledem na nižší hmotnost byly vyměněny i některé díly karoserie jako jsou spoilery či zadní difuzor. Na zadní víko naopak přibylo výrazné křídlo. Vše bylo samozřejmě vyrobeno z karbonu.

BMW M2 CSR: 600 koní a výstřední bodykit

 

V rámci ovladatelnosti a agility auta, což je u sportovních aut velmi důležité, je žádoucí co nejvíce snížit hmotnost neodpružené hmoty. A na to u Lightweight Performance mysleli samozřejmě také. Sériová kola tedy vyměnili za jiná. Jeden nový disk váží jen 9.2 kg, což je úspora hmotnosti 3.2 kg oproti sériovým kolům. O 7 kg je lehčí také nové výfukové potrubí.

Ale výfuk nešetří jen hmotnost, nýbrž pomáhá lépe odvádět výfukové plyny výrazně posílenému motoru. Pod kapotou je dvěma turbodmychadly přeplňovaný řadový šestiválcový třílitr s původním, sériovým výkonem 410 koní a točivým momentem 550 Nm (M2 Competition). BMW M2 CS má výkon ještě vyšší, nabídne 450 koní (točivý moment je beze změny), ale upravený kus se může pochlubit dokonce 500 koňmi a 653 Nm.

Úprava se, zdá se, povedla. Leccos o tom napoví čas, který upravené BMW M2 Lightweight zajelo na okruhu Sachsenring. Čas byl 1:31.16 minuty, což je rychlejší, než to zvládlo M2 CS. Jeho čas byl totiž 1:34.97 minuty.

Přečtěte si také:  BMW představuje změny pro modelový rok 2021. Dotknou se prakticky všech modelových řad

Pokud chcete své BMW M2 Competition také takto vylepšit, pak si připravte 20 tisíc euro, což je v přepočtu přibližně 540 tisíc korun.