bmw-m2-cabrio-lightweight-performance

Vypadá jako BMW M2 Cabrio a také tak jezdí, automobilka ho ale nepostavila

Autor: Pavel Srp - 20. 5. 2018


BMW M2 je malé, výkonné a hravé auto. Brány továrny ale opouští výhradně s karoserií coupé. V německé společnosti Lightweight Performance si ale řekli, že je to škoda a přišli s vlastním řešením BMW M2 Cabrio.

Jízda s nebem nad hlavou je báječný zážitek, když k tomu navíc máte skvělé auto s parádním zvukem, je to ideální situace. Něco podobného si možná řekli v Lightweight Performance a rozhodli se postavit si vlastní BMW M2 bez střechy. A nebylo to rozhodně jednoduché, vždyť přestavba vyšla podle informací ze společnosti na 75 tisíc eur, což je v přepočtu 1,9 milionu korun!

Výchozím modelem je sériové BMW M2, které ale prošlo zásadními změnami. Tu největší, tedy absenci střechy, si všimnete na první pohled. Nová jsou také 21palcová kola. Do interiéru, ale i exteriéru přibyla i velká spousta karbonu.

Nešlo ale jen o uříznutí střechy, v Lightweight Performance se podívali i na techniku. Sériový podvozek musel ustoupit novému Bilstein Clubsport. Nastavení ABS, stabilizace i zadního diferenciálu (je tu elektronicky řízený) je ale z BMW M4 GTS. Tohle auto překvapí i výkonem motoru, který činí 315 kW (o 43 kW víc než standardní M2) a točivý moment vrcholí 600 Nm (+ 135 Nm!) Maximální rychlost prý leží na hranici 300 km/h.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru