Škoda Scala 1.5 TSI DSG ACT

Svolávací akce automobilek nejsou nic tak zvláštního. Dějí se celkem často a rozhodně to neznamená, že modely, kterých se svolávací akce týkají, jsou špatné a neměli byste si je kupovat. Jde spíše o to, že v tom obrovském množství vyrobených aut se prostě čas od času může najít nějaká chybová série. A svolávací akce jen ukazuje, že automobilka na problém většinou včas přišla a servisní akcí je řeší. Nestaví se k nim zády, nedělá, že se nic neděje, ale řeší.

A v těchto dnech má na starosti velké řešení celý koncern Volkswagen. Do servisů dle webu svolavacky.cz musí celosvětově celkem 9 192 koncernových aut a to všech značek, tedy jak SEATu, tak Volkswagenu nebo škodovky. Konkrétně jde o modely, které mají pod kapotou motor 1.0 TSI.

Konkrétněji jde o auta vyrobená mezi lety 2018 a 2020. V případě značky SEAT jde o Aronu, Ibizu, nebo například Leon. V případě značky Volkswagen o modely Golf, Up!, nebo třeba Polo. Jak už jsme řekli výše, tento motor používá i mladoboleslavská škodovka, přičemž v jejím případě je svolávací akce týká modelů Kamiq, Fabia, Karoq nebo Scala.   

Škoda opět svolává modely Scala a Kamiq do servisů. Podruhé v krátké době mají problém s eCall

Podle webu svolavacky.cz je problém ve vstřikovacích ventilech motoru, které netěsní tak, jak mají. Kvůli tomu se do spalovací komory může dostat více paliva než má a auto následně nezvládne plnit přísné emisní limity. Dotčení zákazníci budou kontaktování a oprava motoru zabere maximálně pár hodin. Provedena bude samozřejmě zdarma.