Nejdražší auto světa dostalo cenu za design. A to vlastně ještě ani neexistuje

Autor: Anina Russová - 30. 5. 2019


Možná už z nadpisu tušíte, že teď bude řeč o Bugatti La Voiture Noire, tedy v překladu o „Černém autě“. Bugatti ho představilo na letošním autosalonu v Ženevě, kde se okamžitě stalo středem veškeré pozornosti. A aby také ne! Automobilka má v plánu postavit jeden jediný kus, jehož hodnota by se v přepočtu měla pohybovat kolem 300 milionů korun.

A právě tato částka z černého auta dělá nejdražší vůz světa, který prý už má svého majitele. O jeho jménu se ale zatím jen spekuluje a nejčastěji při tom padá jméno asi nejslavnějšího fotbalisty současnosti. Co je na tom ale pravdy, to nevíme. Jiné spekulace totiž zase mluví o tom, že majitelem by měl být bývalý šéf koncernu Volkswagen Ferdinand Piech.

Nejdražší auto světa je zatím jen jako hračka. Dočkáme se až za pár let

Víme ale, že Bugatti s touto novinkou neslavilo úspěch jen v Ženevě, ale také na nedávno proběhlé přehlídce elegance Concorso d’Eleganza, která se o uplynulém víkendu konala u jezera Como v Itálii. Získala zde první cenu za design a z fotek je jasné, že naprosto oprávněně.

La Voiture Noire má velmi odvážné a moderní tvary, které jsou inspirovány legendárním historickým modelem Type 57 SC Atlantic. Ostatně, celé auto má být takovou poctou tomuto krásnému autu. To mimochodem vlastnil i Jean Bugatti a před válkou ho ukryl před nacisty. Potom zmizelo a dodnes nebylo nalezeno. Jednou to bude nález tisíciletí!

O pohon La Voiture Noire se stará čtyřmi turbodmychadly přeplňovaný W16 o výkonu 1500 koní a s točivým momentem 1600 Nm. Nic výkonnějšího asi světlo světa jen tak nespatří, tedy alespoň mezi sériově vyráběnými vozy. Problém ovšem je, že všechna ta pozornost v Ženevě a také na Concorso d’Eleganza se vlastně upínala k maketě. Bugatti tento model ještě nepostavilo, stane se tak asi až za dva roky a všechny akce objíždí jen s karoserií totožných tvarů postavenou na pohyblivém šasi. Motor a interiér chybí. Ať už tedy bude majitelem kdokoliv, bude muset být trpělivý. Hodně.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru