Nejdražší auto světa je zatím jen jako hračka. Dočkáme se až za pár let

Od Anina Russová | 25. 3. 2019


V rámci ženevského autosalonu představilo Bugatti to nejdražší, co dnešní automobilový svět zná. Jistě už víte, že mluvíme o modelu s názvem Bugatti La Voiture Noire, chystané super rychlé, ale hlavně super drahé novince. Faktem je, že asi žádný jiný exponát nebyl na autosalonu tolik obletovaný a tolik fotografovaný.

A důvod? La Voiture Noire, což mimochodem v překladu znamená prostě „černé auto“, bude pohánět V16 o objemu 8 litrů. Jeho výkon má být rovných 1500 koní a točivý moment 1600 Nm. Tyto hodnoty jsou opravdu dechberoucí, ale zdatně jim ve snaze šokovat šlape na paty i cenovka. Bugatti tvrdí, že by se měla pohybovat zhruba kolem 11 milionů eur bez daně, což je v přepočtu jen těžko uvěřitelných více než čtvrt miliardy korun.

Kromě toho Bugatti prozradilo, že některé části novinky budou převzaty z modelu Chiron, ale na bližší technické specifikace si ještě musíme počkat. A to minimálně 2,5 roku, protože právě takovou dobu bude trvat, než tohle černé auto spatří světlo světa.

Fakt, že je vývoj teprve na začátku, dokazuje i video, které se objevilo po skončení ženevského autosalonu na internetu. V něm je tato černá novinka zachycena při jízdě po výstavišti, ovšem, pokud byste čekali zuřivé burácení motoru, pletli byste se. Auto se na videu pohybuje zcela tiše, a tak autor videa trošku pátral. Zjistil, že v Ženevě byla vystavena jen maketa, tedy s největší pravděpodobností karoserie, která má jen volant a kola. Ani motor, ale ani interiér byste pod ní nenašli.

Bugatti se k tomu nakonec vyjádřilo v tom smyslu, že na autosalonech se makety vystavují zcela standardně a že zatímco byla tato (s nadsázkou řečeno) hračka vystavena, inženýři mohli pracovat na tom, aby se za pár let tento vůz stal realitou. A nemyslete si, není to ze strany Bugatti jen hloupá výmluva. Fakt, že na autosalonech jsou makety nebo jen hezky vyhlížející prototypy bez špetky techniky vystaveny zcela standardně, je pravdou.