Bugatti slaví velkolepé výročí limitovanou edici modelu Chiron

Autor: Anina Russová - 11. 2. 2019


Je to možná skoro neuvěřitelné, ale je to už 110 let, kdy světlo světa spatřil první model značky Bugatti. Šlo tehdy o model s názvem Type 10. A takové velkolepé výročí se musí oslavit, a protože Bugatti je expertem na limitované a speciální edice, nese se oslava v duchu speciální verze modelu Chiron. Ale ti, kteří si na ni dělají zálusk si musí hodně pospíšit. Vznikne totiž jen 20 kusů.

Narozeninová verze tohoto modelu dostala jméno Bugatti Chiron Sport “110 ans Bugatti” a jak možná tušíte, kromě značky má oslavovat také samotnou Francii. I proto se auto barevně převléklo do kombinace bílé, modré a červené. Modrou zastupuje prakticky celá karoserie, která je touto barvou precizně lakována. Do modra jsou laděné i karbonové díly, které naopak barvu postrádají, aby bylo vidět, o jaký materiál tu jde. Mimochodem, podle automobilky je právě tento odstín barvy prakticky totožný s tím, jaký vozila auta ve dvacátých letech minulého století. V exteriéru také jistě zaujme francouzská trikolora, která se objevuje na krytech zpětných zrcátek nebo na zadním spoileru. Celek doplňují matně černá kola, pod kterými jsou výrazně modré brzdiče.

Podobné barevné schéma najdete i v interiéru auta. Jak už to, tak u Bugatti bývá, celý interiér je kombinací kůže, Alcantary a karbonu. Vše ve dvou odstínech modré barvy, což možná zní lehce kolotočářsky, ale ve skutečnosti je to velmi povedené. Hlavové opěrky sedadel jsou pak ozdobeny výšivkou odkazující na důvod vzniku tohoto auta a sedadla zase francouzskými barvami.

Na technice se v rámci této limitované edice nic neměnilo. A nebylo také proč. O pohon se tedy stará šestnáctiválec o objemu 8 litrů, který produkuje 1500 koní a točivý moment vrcholí 1600 Nm.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek