Lamborghini Aventador SVJ

Nástupce Lamborghini Aventador by se mohl představit už letos. Pohánět by ho mohl hybrid

Autor: Pavel Srp - Zdroj: carscoops.com - 2. 4. 2021


Lamborghini Aventador je na trhu už od roku 2011, tedy celých 10 let. Proslýchá se, že nástupce by se mohl představit už letos a mohl by používat hybridní techniku.

Přečtěte si také:  Z továrny Lamborghini vyjelo Ferrari SF90 Stradale. Pomáhá si Lamborghini při vývoji?

I když je Lamborghini Aventador na trhu už 10 let, stále nabízí úžasnou dynamiku, speciálně v nejnovější limitované verzi Aventador SVJ. Jenže vývoj je přeci jen už poměrně letitý, takže nástupce se blíží. Podle magazínu carscoops.com by se mohl ukázat ještě letos. Mimochodem, jeho předchůdce Lamborghini Murcielago se vyráběl „jen“ 9 let, od roku 2001 do roku 2010.

O pohon nové generace by se (podle zatím dostupných informací) měl starat inovovaný motor V12 s objemem 6,5 litru, který by měl dostat na pomoc elektromotor. Pohonné ústrojí by mohlo být velmi podobné tomu, co má pod kabátem Lamborghini Sian.

V jeho případě používá spalovacímu motoru elektromotor s 34koňmi, který umí auto rozjet až na 130 km/h. Mimochodem elektřina se tu neukládá do baterií, ale do speciálních superkapacitorů, které snižují hmotnost celého elektrického ústrojí na 34 kg. Celkový výkon Sianu je 819 koní, díky čemuž se dokáže rozjet až na 350 km/h a z 0 na 100 km/h zrychlí za 2,8 sekundy. Pokud se to potvrdí, bude nástupce Aventadoru také hodně rychlé auto.

Přečtěte si také:  Lamborghini představilo pekelně ostrou verzi modelu Urus. Má 666 koní, terénní režim a nižší hmotnost

Jenže to je krátkodobá strategie. Důležité je soustředit se i na budoucnost. Generální ředitel Stephen Winkelmann řekl, že se snaží vytvořit strategii pro značku po roce 2030. Je to složité, protože ještě zdaleka nevíme, jaký druh pohonných jednotek legislativa stanoví. „Moje největší výzva je mít jasnou strategii pro to, co se bude dít po roce 2030. Nejde o to jen navázat další generací modelu, ale hlavně mít jasnou vizi,“ uvedl Winkelmann pro magazín Autocar.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek