lamborghini-sian (2)

Lamborghini odhalilo nový model. Je to hybrid, jmenuje se Sian a je vyprodaný

Autor: Anina Russová - 5. 9. 2019


Lamborghini už nějakou tu dobu „vyhrožovalo“, že dříve nebo později představí svůj vůbec první hybridní model. A to se už stalo! Ještě před autosalonem ve Frankfurtu, kde proběhne oficiální výstavní premiéra, ukázal svůj nejnovější model Sian.

Kromě toho, že jde o první hybrid značky, jde také o nejrychlejší a nejsilnější Lamborghini v historii. Není se tedy co divit, že všechny plánované vyrobené kusy, kterých bude 63, již znají své majitele.

Lamborghini láká na tajemnou novinku. Ukáže ji ve Frankfurtu

Novinku pohání jak jinak než uprostřed uložený dvanáctiválec o objemu 6,5 litru. Jde o stejnou jednotku, kterou má i Aventador. Ovšem v Lamborghini Sian mu sekunduje elektromotor o výkonu 34 koní, který je uložený v převodovce. Ten pomáhá hlavně zrychlení a pak také klidnější jízdě třeba ve městě. Jeho funkčnost je omezena rychlostí 130 km/h, ale rozdíl oproti jiným hybridům je v tom, že energii neukládá do baterií, ale do takzvaných superkapacitorů. Celý elektrický systém má hmotnost jen 34 kilogramů.

A ještě pár zajímavých a důležitých čísel. Celkový výkon auta je 819 koní, maximální rychlost 350 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne novinka za 2,8 sekundy. Ten mamutí výkon se ale nejvíce projeví hlavně na pružném zrychlení mezi 30 a 60 km/h a pak mezi 70 a 120 km/h, kdy to Sian zvládne o 0,2, respektive 1,2 sekundy rychleji než Aventador SVJ.

Přečtěte si také:  Zapomeňte na vůni nového auta. Lamborghini stvořilo domácí parfém vonící jako duch samotné automobilky

A ještě jedno poslední číslo. To je 3,6 milionu dolarů, které, jak už asi tušíte, je cenou auta.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek