Posledních několik let jste určitě zaznamenali informace o tom, že nad velkými mezinárodními autosalony se vznáší temné mraky. Některé automobilky se jich dokonce odmítají zúčastnit, protože jsou přesvědčeny, že jde o “vyhozené peníze”. Třeba Rolls-Royce prý finance, které by dal do výstavního stánku, raději investuje do speciálních akcí pro své reálnější potenciální či stávající zákazníky. Přeci jen, na autosalony jezdí spíše obyčejní lidé a fanoušci, kteří si pak nové auto koupí málokdy.

Ovšem stále se najde dost i celkem zajímavých automobilek, které na autosalony rozhodně nezanevřely. Ostatně, letošní IAA ve Frankfurtu bude našlapaný hodně nečekanými a zajímavými novinkami. Jen ve zkratce si připomeňme, že Volkswagen zde představí nové logo. Zahanbit se ale samozřejmě nenechají ani některé mnohem exkluzivnější automobilky, jako třeba Lamborghini.

To na svém instagramu zveřejnilo fotku s popisem, který říká: „Něco nového je na cestě. Nemůžete se dočkat, až to uvidíte? Otevřete oči do budoucnosti. Jste připraveni na autosalon ve Frankfurtu?” Na fotce toho mnoho vidět není, jen tmavá silueta a velmi zajímavě řešené přední světlomety.

Jenomže není mnoho lidí, kteří ví, o co jde. A ti, kteří jsou s novinkou obeznámeni, mlčí jako hrob. Automobilka totiž novinku ukázala jen vybraným zákazníkům na velmi privátní akci. 

Zahraniční novináři, ale i fanoušci značky jsou přesvědčeni, že půjde o novinku možná na základech konceptu Terzo Millennio. Jenomže tento koncept měl být předobrazem nového Aventadoru, který má přijít až někdy v roce 2024. Zatím to vypadá, že půjde o nový hybridní hyperpsort, který bude mít pod kapotou osmiválec pracující s minimálně jedním elektromotorem. Více se nicméně zatím odhadnout nedá.

Co ale víme jistě, je fakt, že koncern Volkswagen už dále nechce dotovat nehospodárný a hlavně “ne moc emisně přátelský” dvanáctiválec. Ten je sice u Lamborghini tradicí, ale hysterie koncernu VW okolo emisí a šetření financí je bohužel velmi silná. A ani samo Lamborghini prý není moc spokojené se svými prodejními výsledky. Hodně je nad vodou drží první SUV Urus, ale mohlo by být lépe. A to by mohl změnit nový hybridní model. Ovšem na jeho podobu, respektive na potvrzení či vyvrácení faktu, jestli opravdu jde o nový hybrid, si musíme ještě pár týdnů počkat.