Lamborghini Terzo Millennio

Lamborghini představilo svoji vizi supersportu budoucnosti pro rok 2040. Pracovalo na něm společně s vědci z Massachusettského technologického institutu (MIT). Jde o elektromobil, který nabízí spoustu velmi pokročilých technologií, Lamborghini tvrdí, že dokonce z třetího tisíciletí.

O pohon se starají čtyři elektromotory, každý z nich je umístěn přímo v kole. Z toho vyplývá nejen pohon všech kol, ale navíc bude každé kolo dostávat jen tolik výkonu, kolik bude zrovna potřeba. Tím pádem bude možné akcelerovat, ale i projíždět zatáčky nevídanou rychlostí. Konkrétní hodnoty auta ale značka nezveřejnila.

Elektrická energie už se v konceptu Lamborghini Terzo Millennio neukládá primárně do baterií, ale do „superkondenzátorů“, které je jednoduší a rychlejší dobíjet a navíc jsou menší a lehčí. Energie se ale bude ukládat také do tzv. strukturálních kompozitů, tedy do vnějšího povrchu karoserie. Zjednodušeně je tedy auto jeden celý velký akumulátor. Karoserie z uhlíkových kompozitů se bude navíc schopna v případě poškození sama opravit.

V procesu je ale ještě superrychlé dobíjení, efektivnější rekuperace energie a podobně. Vzhledem k tomu, že jde o auto, které se dívá vpřed „až“ do roku 2040, mají vědci na tyto věci vlastně času dost…