Na ranní kávu na zasněžené vrcholky hor s Lamborghini Miura – video

Autor: Pavel Srp - 25. 2. 2017


Když je krásné počasí, svítí sluníčko a vy zrovna nemusíte brzo do práce, je ideální čas na klidnou projížďku. Pokud vám navíc v garáži stojí takový skvost jako je například Lamborghini Miura, vlastně vůbec není nač čekat. Je třeba rychle běžet do garáže, nastartovat nádherně znějící dvanáctiválec, zařadit jedničku a vyrazit na výlet.

Kdyby to byl můj příběh, vlastně by mi bylo asi úplně jedno, kam bych jel. Prostě bych si jen užíval kilometry a čas strávený za volantem tohoto automobilového skvostu. Jenže řidič z přiloženého videa má jasno. Má chuť na kávu. A já mu vlastně rozumím.

Jeho oblíbená kavárna je ale na horách, na samotném vrcholku. A cesta naštěstí není z nejkratších. Má tedy poměrně dost času na to, aby si jízdu užil. Ve videu nechybí ani policisté, kteří však auto nezastaví, ale jen udiveně a v úžasu stojí a pozorují, jak kolem nich tahle žlutá Miura projede.

Lamborghini Miura byl po voze 350 GT třetím vyráběným sériovým vozem Lamborghini. Vyráběl se v období let 1966 až 1972 v továrně firmy v Sant’Agata-Bolognese. Byl to vlastně první automobil značky Lamborghini, který vznikl. Poháněl ho vidlicový dvanáctiválec s výkonem 350 koní, což mu umožňovalo dosáhnout maximální rychlosti až 275 km/h.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru